یکشنبه 29 آبان 1390 :: نویسنده : The M.F

 

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خدای ذوالقرنین


با سلام و درود خدمت دوستان عزیز و گرامی

به احتمال قوی واژه ی ذوالقرنین برای بیشتر شما دوستان واژه ای آشنا می باشد . در کتاب مقدس مسلمانان « قرآن کریم » آمده ولی اشاره ی مستقیمی به نام وی ندارد که این خود به وجود آورنده ی ابهاماتی شد .

متاسفانه برداشت های ظاهری و کودکانه و تک بعدی از قرآن نه تنها معجزه بودن این کتاب آسمانی را زیر سوال می برد ، بلکه همین نگاه ها باعث بیشتر شدن شبهات و تشکیک می شود.

ماجرا ی این شخصیت بزرگوار در آیات 83 تا 97 سوره ی کهف آمده است که بر مهاجرت شخص پاکدامن و نیکو و یگانه پرست برای گسترش عدل و صلح می باشد ؛ با اقوامی در گیر و از ایشان پیروزی حاصل می آید به غرب و شرق زمین می رود و برای صلح می کوشد . سدی بین قومی فاسد و انسان ها ی عادی که فقط زبان ذوالقرنین را می فهمند و این صد تا روز قیامت پایدار خواهد بود .

وسیله ی سفری دارد . با آن به سرعت جابه جا می شود .

عالمان و بزرگان حدیث های بسیاری در باره ی کیستی او مطرح می کنند و به هر روش ممکن از او دفاع می کنند حتی با تحریف شخصیتی و تاریخی .

در این مطلب از یک فایل سخرانی مربوط به استار رائفی پور ، دشمن شناس و محقق در زمینه ی صهیون ، فراماسنری ، جوامع مخفی و مسائلی از این قبیل می باشند.

در این سخنرانی که به فرموده ی استاد منبع اصلی کتابی با نام حقیقت ذوالقرنین است ، استفاده گردیده و ایشان برای تمامی مباحث از منابع معتبر استفاده می کنند . (دوستان گرامی ، هرجای بحث غیر منطقی بود ، می توانند اعلام کنند.)

لینک دریافت فایل زیپ از سایت مصاف با حجمی برابر 29.3 مگابایت در باره ی حقیقت ذوالقرنین

دوستان گرامی ، این متن ، گزارشی چکیده از این سخنرانی می باشد که بنده در پایان نظرات شخصی خود را به آن اضافه نموده ام. امید وارم با گوش دادن به سخنرانی و خواندن متن بنده ی حقیر تا حدودی به اصل این ماجرا پی ببرید.

دوباره تاکید می کنم ، این بخش (متنی ) بخشی از سخنرانی است (فقط اسکندر مقدونی و کوروش کبیر) به اضافه ی نتیجه گیری های شخصی من ، لطفا سخنرانی رو با دقت گوش کنید.

شروع مباحث

1- اسکندر مقدونی : دکتر رائفی پور پس از صحبت درباره ی ویژگی های ذوالقرنین قرآن و اسکندر مقدونی و تناقضاتی که در وی دیده می شود نظریه ی یکسان بودن ذوالقرنین و اسکندر مقدونی را رد کردند . که یکی از ویژگی ها یگانه پرست بودن و دیگری مهربان بودن بود که کاملا این موضوع را رد می کند .

تاریخچه ی نسبت ذوالقرنین به اسکندر مقدونی به زمان تازیان ( عرب ها ) باز می گردد که با الهام گرفتن از Alexander Romans (داستان های اسکندر ) شروع شد و برای توجیح رفتار و کردار ناپسند او بسیاری از بدی های وی را نگفته و تحریف می کردند .

« پس اسکندر قطعا ذوالقرنین نبود .»

در این میان نام چند تن از پادشاهان یمن و یا چین که احتمال ذوالقرنین بودن آن ها بود به طور کلی رد و تکذیب شد .

و در پایان شخصیت های تاریخ به نام کوروش دوم (کوروش کبیر ) رسیدیم .

2- کوروش دوم (کوروش بزرگ) : همان طور که گفته شد استاد رائفی پور در پایان شخصیت های احتمالی تاریخ که منصوب به ذوالقرنین می باشد به نام کوروش کبیر رسیدند .

مقایسه ای با احوال ذوالقرنین و کوروش کبیر انجام شد هر چند در پایان مخالفان کوروش بزرگ برای رد کردن وی از ذوالقرنین بودن ادعاهایی مطرح کرده اند اما استاد از جانب کسانی که معتقد به ذوالقرنین بودن کوروش کبیر می باشند پاسخ قانع کننده داد .

سفر های ذوالقرنین قرآن ابتدا به غرب و سپس به شرق زمین با لشکر کشی های کوروش کبیر تطابق عجیبی دارد . ابتدا به لیدی ( در غرب ) و سپس به نواحی شرقی و سپس رفتن به شمال و ساخت سدی قوی از آهن و مس مذاب که آثار سد و نام رودی که در آن حوالی وجود دارد (سایروس ریور ) باقی مانده است .

همان طور که می دانید تاج کوروش کبیر به صورت نمادین از دو شاخ بهره می برد . حضرت دانیال نبی (ع) او را در خواب دیده و جبرئیل امین از او به عنوان پادشاه پارسی یاد کرده ؛ در کتاب های مقدس یهودیان وی منجی آنان از طرف خدا معرفی شده و با خدا سخن گفته و خداوند سخنان ایشان را در کتاب مقدس آورده اند . درباره ی رئوف و انسان کامل بودن وی مورخین «یونانی» مانند هردوت شهادت داده اند و او را دادگر معرفی کرده اند .

و اما مخالفان وی چه می گویند ؟

1- او (کوروش کبیر ) موحد و یگانه پرست نبود .

در جواب به این سوال که شاید برای شما هم جالب باشد تا این حد کافیست که شاهان و بزرگان ایرانی (حتی در زمان پیشدادیان ) به لطف خدا دارای فر ایزدی بوده و همواره به خاطر این لطف خدا همیشه شکر گزار اویند و ایرانیان همواره یگانه پرست بوده و هستند و خواهند بود . و استاد گرامی در جواب این مخالفان فرمودند : که وی فقط آزادی عمل به آن ها داده و آنان را در انتخاب خدا آزاد گذاشته اند که احتمال تحریف در این مورد وجود دارد ؛ چرا که آنان به پیامبران قوم خود رحم نمی کردند چه رسد به پادشاهی که از آنان نباشد . گر چه این داستان بسیار به داستان حضرت یوسف شبیه است ؛ زیرا که ایشان در ابتدا با بت ها به ظاهر کاری نداشته و مردم به خودی خود جلب ایشان می شدند ، در پایان مبارزه ی حضرت با بت ها به مرحله ی نظامی رسید .

2- سد ذوالقرنین قرار بود تا قیامت پا بر جا باشد در حالی که امروزه فقط آثاری از آن باقی مانده : استاد بزرگ به اضافه ی این که می فرمایند که ملاک قرآن از پاینده بودن سد ، منظور خود سد نیست اما در کل پاسخ به این سوال را به بعد موکول کردند که پاسخی بسیار جالب می باشد.

3- و معدود اشکالات مخالفان و پاسخ های استاد بزرگ در سخنرانی ایراد شد .

در پایان همه ی این ها به این نکته تقریبی رسیدیم که احتمالا ذوالقرنین بودن کوروش کبیر بسیار قوی و قریب به وقوع می باشد . به طوری که استاد بزرگ به آنانی که علاقه ای به ادامه ی بحث نداشته اند فرمودند که ذوالقرنین همان کوروش کبیر ، پادشاه ایران می باشد . مورد ذوالقرنین بودن ایشان و یا بهتر بگویم نزدیکی صفت ذوالقرنین به ایشان (کوروش کبیر) شکی نیست .

اما کسانی که طالب دانستن بیشری هستند .

1- ذوالقرنین که در قرآن به آن اشاره شده است اختیارات و قدرت های بسیار و خدادادی دارد که حتی در پیامبران بزرگی چون سلیمان (ع) ، داوود (ع) و یا سایر پیامبران بزرگ این قدرت ها یا وجود ندارد یا بسیار محدود است .

2- «قرن» در زبان عربی چند معنا دارد که از مهم ترن آن ها می توان به شاخ و یا امت اشاره کرد . در سایر سوره های قرآن هر گاه واژه ی قرن استفاده شده است به معنای «امت» استفاده شده است .

3- قرآن با استفاده از حرف «سـ» اشاره ای به آینده می کند . در حالی که ذوالقرنین در پیش از اسلام بوده .

4- طبق روایات در آخر الزمان اقوام یجوج و مجوج دوباره و به دستور شیطان دوباره علیه بشریت اقدام خواهند کرد .

5- ذوالقرنین فرد الهی می باشد شکی نیست .

این ذوالقرنین که می تواند باشد ؟

حضرت مهدی (عج) ذوالقرنین و منجی موعود می باشد .

استاد بزرگ برای اثبات این ادعا سری به احادیث و روایات زد و موارد زیر حاصل شد .

سوره ی کهف آیات ذکر شده در باره ی ذوالقرنین تنها آیاتی هستند که ابتدا از غروب و سپس از طلوع آفتاب سخن به میان آورده است . و ما در احادیث بسیار داریم که حضرت مهدی (عج) «خورشید » پشت ابر در زمان غیبت می باشد .

بند نخست : همان طور که می دانید مقام امامت بالاتر از مقام پیامبری می باشد و حضرت مهدی (عج) نیز امام دوازدهم ما شیعیان می باشد و به تبع آن اختیارات بیشتری در توان دارند .

بند دوم : همان طور که گفته شد قرن به معنای امت نیز استفاده شده است و حضرت مهدی (عج) نیز دو امت پیش از ظهور و بعد از آن را به طور کامل درک می کنند .

بند سوم : در قرآنی که ما مسلمانان به ایجاز آن ایمان داریم از حرف «سـ» (آینده ساز ) استفاده شده که خبر از آینده می دهد.

همان طور که گفته شد قوم یجوج و مجوج تحت امر شیطان علیه بشریت اقدام می کنند که فقط به دست مبارک حضرت قائم (عج) می باشد که می توان آنان را از مردم ستم دیده جدا کرد (به وسیله ی سد )

بند پنجم : در بند چهارم صحبت از سدی محکم که تا قیامت پایدار خواهد ماند ، می باشد . این سد از تکه های آهن که با مس مذاب کنار هم مانده اند ساخته شده است . همان طور که می دانید آهن را خدا به تسخیر حضرت داوود و مس را به تسخیر حضرت سلیمان در آورد . آهن نماد قدرت و برتری و مس نماد هدایت می باشد . ما در اسلام از هر دوی این موارد استفاده می کنیم . «آهن و مس را به عنوان ثقلین می دانیم» که هردوی آن ها در کنار هم می تواند بشر را از گمراهی نجات داده و هیچ شیطان و نیروهای اهریمنی توانایی نفوذ در آن را ندارد . طبق روایات (ثقلین در حوض کوثر (در قیامت) به پیامبر اکرم ملحق خواهند شد .) یعنی پابر جایی این سد محکم الهی تا روز قیامت .

بند ششم : و در این که حضرت مهدی (عج) فردی پاک و الهی و خاندان او نیز همچنین خاندانی الهی بوده اند هیچ اختلافی بین هیچ دین الهی و غیر الهی وجود ندارد . و شکی در آن نیست .

پس قطعا ذوالقرنین آینده حضرت قائم خاندان محمد رسول الله (ص) می باشد .صلوات

اما چند سوال : ( این قسمت نظرات شخصی می باشد.)

1- پس کوروش کبیر چه می شود ؟ ما که به مخالفان پاسخ دادیم .

2- در برخی احادیث که از امام علی ذکر شده ذوالقرنین نشانه های پیامبر الهی را دارند. و در حدیثی از امام باقر (ع) نیز ذوالقرنین انسانی صالح مطرح شده است . در حالی که بعد از پیامبر خاتم پیامبر دیگری نخواهد آمد . پس یا سخن امام علی (ع) درست نمی باشد .(غیر ممکن ) و یا سخن حضرت باقر (ع) (غیر ممکن ) . در صورتی که حدیث امام علی درست باشد ، ذوالقرنین بودن حضرت مهدی (عج) نیز سوال می رود .

3- در برخی احادیث و روایات امام صادق (ع) از بادی اسم برده شده است که ذوالقرنین باد آرام و بدون رعد را بر گزید چرا که خدا باد تند را برای قائم ما ذخیره کرده است .

توجه داشته باشید که این پاسخ ها کاملا شخصی می باشد و اینجانب منتظر پند ها و نظرات شما هستم .

برای پاسخ به پرسش نخست من مثالی تاریخی که از زبان این استاد بیان شده را یاد آوری می کنم . و آن هم این است که همان که می دانید عدل حضرت مهدی (عج) در زمان حضرت داوود نبی (ع) به صورت کمی محدود تر برگذار  شده است پس احتمال این که کوروش کبیر ذوالقرنین و حتی با امکانات محدودتری نسبت به ذوالقرنین آخر الزمان باشد کاملا طبیعی می باشد . و این خود ممکن است گواهی برای اثبات ذوالقرنین بودن و یا حتا پیامبر بودن کوروش کبیر باشد .

پاسخ سوال دوم : با احتمال فوق العاده قوی که برای پاسخ بند نخست بیان شد تقریبا می توان نتیجه گرفت که ذوالقرنین لقب دو یا چند شخصیت در تاریخ می باشد یکی محدود تر توسط کوروش کبیر و ... و دیگری با اختیارات تام توسط حضرت مهدی (عج) . پس می توان حدیث حضرت علی (ع) را به کوروش کبیر نسبت داد و حدیث امام باقر(ع) را به حضرت مهدی (عج) که کاملا باهم تطابق دارد . در این صورت ابهام پیامبر بودن کوروش کبیر نیز رفع می شد .

پاسخ سوال سوم : این سوال خود بیانگر این است که ذوالقرنین قبل از حضرت مهدی (عج) می باشد و ما نیز ذوالقرنین بودن حضرت مهدی (عج) را اثبات کردیم . پس با جمع بندی این پاسخ و سوال می توان نتیجه گرفت که ذوالقرنین لقب دو شخصیت در تاریخ «گذشته (محدود تر ، با باد آرام) و آینده (با اختیارات تام ) »  می باشند . و با توجه به مثال مطرح شده در پاسخ پرسش نخست و مثال های بسیار از پیامبران گوناگون این امر کاملا طبیعی و عادی جلوه می کند . پس برای جمع بندی کلی می توان ادعا کرد که ذوالقرنین تاریخی پیامبر الهی بوده و اختیارات محدودی نسبت به امام خواهد داشت که بیشتر با شخصیت کوروش کبیر تطابق دارد و ذوالقرنین آینده که خدا از احوال وی آگاهی کامل دارد وقتی دارای قدرتی الهی و باد تند و اختیار کامل کنترل انسان می باشد حضرت بقیه الله (عج) مهدی موعود می باشد .

برای سلامتی و تعجیل در ظهور ذوالقرنین آینده صلواتی بفرستید .

چو ایران نباشد تن من مباد .

The M.F

سربرگ :
برچسب ها : ذوالقرنین، کوروش کبیر، رائفی، استاد، استاد رائفی، آینده، گذشته، ایران، باد، خدا، منجی، موعود، ذوالقرنین آینده، ذوالقرنین گذشته، یحود، دانیال نبی، عهد، غرب، شرق، ذوالقرنین + رائفی پور، رائفی پور + ذوالقرنین،
جستار های وابسطه :


داغ کن - کلوب دات کام
شنبه 19 اسفند 1391 01:07 ق.ظ
دوست عزیز چه بهمن مشیری که من نمیشناسم وچه استاد سیاوش اوستا این سوالات روپرسیده باشندذر اصل قضیه تغییری ایجاد نمیکند شما جواب انهارا بدهید از دوست عزیزمون جناب حسینی تشکر میکنم ومنتظر جواب دان چند سوالی که پرسیدم هستم با تشکر
The M.Fشک داشتم ، خواستم برطرف بشه ، آخه این آقایی که اسمشون رو بردم هم از این سوالات زیاد می پرسه.
پاسخ ها در این لینک :
http://the-great-cyrus.mihanblog.com/extrapage/emamali

دوست من ، پیغامی هم برای شما در کلوب گذاشتم ، لطفا کاملا بخونیدش و بعد تصمیم بگیرید . ماوقع رو همون جا بررسی می کنیم. اما در مورد این سوالات ، باز هم می تونید بپرسید ، تا جایی که بتونیم ، جواب می دیم.
جمعه 18 اسفند 1391 07:58 ب.ظ
بله سوالاتی که گفتید دوباره تکرار نکنم با اینکه جوابشون و میدونستم خواستم از شما بپرسم دوم اینکه یکمی هم شما رو به این فکر ببرم شاید از تند روی در مورد امامان دست بردارید .من سوالات زیادی پرسیدم حال که دونفرید و از دوست خودتون کمک میگیرید دوباره میپرسم1.چرا 17ایه به اسم عایشه اومده ولی اسم امام علی یکبار هم در قران نیامده 2امام علی چند فزرند داشتند و معاش انان چگونه بوده 3زنده بگوری دختران از نظر من دروغ بسیار بزرگیست اگر مخالفید دلیل بیاورید4امامان و معصومین خون نمیریختند چرا امام علی این کاراانجام میداد5در مورد سید بودن من قانع نشدم چون پیامبر فرزندی نداشت که وراثت به او انتقال پیدا کند 6. چرا ازدواج زن مسلمان با مردیهودی حرام است؟
7چرا از دید ایت الله بهجت یهودیان و بهاییان نجس هستند؟ایا این همان برابری بین اقوام مختلف است که پیامبر نوید میدادند؟چرا نبایددر مورد امام علی در جنگ ایران سوالی بپرسم ؟بدلیل اینکه شما هم از حضور مولای متقیان در حضور کشتار و غارت ایران اگاهید و ...
The M.Fسلام دوست
فکر کنم سوء تفاهم شده ، من به خاطر این نرفتم پیش دوستم که خدایی ناکرده شما رو تک گیر بندازم ، شما منبع خواستید ، من هم ایشون رو به عنوان یه محقق در زمینه ی اسلام می شناسم . همین.
اما در مورد این سوالاتی که گفتم تکرار نکنید ، باز هم اشتباه برداشت کرده اید ، چون بنده این سوالات را از دوستم پرسیده بودم ، عرض کردم که لازم نیست تکرار کنید ، بدون تکرار هم پاسخ می دهم.در مورد خط آخر هم دوباره تکرار می کنم که نیازی به تکرار سوال نیست ، عرض نکردم که پاسخ نمی دهم.
نمی خوام جسارت کنم ولی این سوالات به گوشم آشناست ، ببخشید اینو می پرسم ، این سوالات رو جناب بهرام مشیری مطرح می کنن ، درسته؟بیشتر منابع ایشون هم ، کتاب تاریخ طبریه ، درسته؟ همون کتابی که توی فیلم موهن هم ازش استفاده کردن ، درسته؟ خود طبری (با احترام به ایشون) می گه:«من همه روایات را اورده ام و كاری ندارم ضعیف هستند یا قوی .این یعنی هرچی بوده آورده نه اینكه بشینه و صحیح هاشو جدا بكنه.»
به هر حال بنده با دوستم در حال گفتوگو هستیم ، البته ایشون استاد بنده هستند.
اما بنده قبلا به چند تا از این ها جواب داده بودم ، درسته بی منبع بود ولی منطقی بود. در کل انشاالله سعی می کنیم که جواب های قانع کننده و منطقی بدیم.
جمعه 18 اسفند 1391 05:02 ب.ظ
باسلام خدمت شما نهخیر هیچ اشکالی نداره شما میتونید برای به راه راست هدایت کردن من از همه دوستانتون کمک بگیرید .یک نکته من دعوتنامه شما رو تو کلوپ قبول کردم ولی نمیدونم چطور باید در بحث کلوپ شرکت کنم مراحل راهیابی به بحث منطقی رو برام بنویسید همونطور که میدونید در بعضی از سایت ها میان و بر روی احساس به همدیگه توهین و فحش میدن من خواستار یک بحث منطقی و عاری از توهین به مقدسات طرفین هستم
The M.Fسلام مجدد
قصد توهین یا جسارت نداشتم ، خدا باید ههمون رو به راه راست هدایت کنه ، اگه زحمتی نیست سوالاتتون رو دوباره تکرار کنید ، البته ، بجز سوالات مربوط به فرمانده بودن امام علی و غدیر خم و همچنین حضور امام علی در جنگ با ایران.
نکته ی دوم رو در کلوب به عرضتون می رسونم.فقط زمان هایی که آنلاین یا در دسترس هستید ، چراغک کوچکی که در روی عکس پروفایل شما هست اگر سبز بود به دیدار شما می آیم.آنجا آدرس مباحث مربوط به کوروش کبیر (پیامبر الهی ) را بررسی می کنیم.
اما در مورد توهین ، متاسفانه توهین های بسیاری به این شخصیت بزرگوار ( با استناد به منابع) می کنند که در کلوب بیشتر با هم صحبت می کنیم.
جمعه 18 اسفند 1391 02:58 ب.ظ
سلام دوست عزیز فرمودید جنگ ایران و اعراب به بهانه تحریف دین اتفاق افتاده در حال حاضر شما به عنوان یک شیعه و شاید یک ایرانی چقدر احکام اسلام را در کشور و در کل عالم شیعه اجرا شده میبینید(منظورم احکام خود قران است نه احادیث جعلی و نا معتبر)شما تاریخ قبل از اسلام ایران و بعد از ورود اعراب به ایران را مقایسه کرده و پیشرفت عدل و عدالت را مقایسه کنید میتوانی از تاریخ تمامی حکومتهایی که به نام اسلام سرکار بودند نیزنمونه بیاورید به گفته شما ما باید متمدن ترین افراد باشیم ایا هستیم ؟احتمالا اگر نیستیم مشکل از کجاست از منبع یا از پیروانی مانند من و شما که عاشق تحقیقیم و اشکار شدن راستی . خواهشمندم به صورت واضح جواب بدهید .دوست عزیز محقق بی طرفانه به مسائل دین میپردازدولی مبلغ عیب دین را نمیبیندو به قول بزرگی که میگوید نااگاهی از تاریخ بیچارگیست .تا انجا که من میدانم زنده به گوری دختران به ایرانیان وطن پرست مربوط نمیشه و این موضوع را به پیامبر اسلام انتصاب دادند که ظهور کرده و مانع این عمل شده . این داستان قطعا ازنگاه شیعیان مورد قبول واقع نمیشود چون نویسنده ان سنی میباشد مورد قبول سنیان است و میشود به این کتاب استناد کرد
The M.Fسلام
بنده کجا گفتم که این جنگ به بهانه ی تحریف تاریخ بوده؟ من گفتم این جنگ شرعی نبوده.در مورد ایران هم این نکته رو بگم که بدون اغراق تنها کشور مسلمان دنیا هستیم ، البته نواقصی هم وجود داره که به لطف خدا و دستان پر برکت امام (عج) بر طرف می شن ، ولی در کل نزدیک ترین کشور به اسلام ناب محمدی همون اسلام ایرانی یا ایران اسلامیه.ولی این نکته رو هم باید گفت که منظور اسلام ، از حکومت اسلامی ، حکومت اعراب جاهلی مثل معاویه ها و یزید ها نبود که غاصبان امیر المومنین می باشند. بله این ابالهه تاریخ ایران که هیچ ، افتخار اسلام را به زیر کشیدند.
اما تاریخ قبل از ایران و بعد از اون ، متاسفانه منابع مکتوب در مورد ایران باستان در دست نیست ( این منابع از بین رفته اند ، برخی ها ادعا دارند که از ابتدا نبوده اند.)
خوب شد که به عیب دین اشاره کردید ، اتفاقا در کلوب در همین مورد بحثی وجود دارد که برای اطلاع بیشتر به اونجا برید بهتره ، اما این نکته رو بگم که هیچ دینی عیب نداره ، عیب از ماست که نمی تونیم اون رو به درستی اجرا کنیم. واضح گفتم ؟ منبع که همون دینه اشکالی نداره. مجریانش ( امویان و عباسیان ) مشکل داشتن ، اما ایرانی ها باز هم خوش درخشیدند ، پیامبر اکرم (ص) بشارت یاری رساندن به منجی را به ایرانیان (نژاد حضرت سلمان (ع)) داده اند.
در مورد نژاد پرستی ایرانیان ، قبول دارم که ربط چندانی ندارشت ، اما این منظور من این بود زمانی که اعراب نژاد پرست که خود را از عجمان برتر می دانستند ، ایرانیان هم این را یاد آوری می کردند.
در مورد منابع سنی هم این اشکالی ندارد که ما به آن ها توجه کنیم ، دوباره تکرار می کنم که باعث افتخار ماست که تمامی ده کتاب مسلمانان (صحاح سته و کتب اربعه ) را ایرانیان نوشته اند.
دوست عزیز با عرز پوزش چون سوالات کمی به هم ریخته و درهم شد ، دوباره نمی تونم همه رو جواب بدم ، احتمال اشتباه داره ، در ضمن درمورد ارسال پاسخ هم کمی محدودم نمی تونم به همه ی سوالات یه جا جواب بدم.من یه صفحه ی جانبی ایجاد می کنم ، اگه اشکالی نداشته باشه ، سوالات شما رو اونجا می نویسم و انشالله جواب می دم ، برای پاسخ گویی ، از دوست عزیز و محققم در این زمینه جناب سعید حسینی استفاده می کنم.
اشکالی که نداره؟
جمعه 18 اسفند 1391 02:48 ق.ظ
من از حضور امام علی در ایران پرسیدم؟ دوما نامه خسرو پرویز دین تحریف شده چه ربطی به یکتاپرستی دارد؟سوما زنده بگوری دختران ؟چهارما خونریزی امامان ؟دوست من اسلام مطلقا روحانیت توش نیست و کاملا زمینیست اسلام یک حزب سیاسی فاشیستی هست که از ابتداهرکه با ما نیست بر ماست رو شعار خودش کرده تا امروزهیچ معنویتی من در اسلام ندیدم ایا این دلا و راست شدن که باعث خنده ایرانیان میشدمعنویتهافرادی مانند ابوسعید ابوالخیر درکتابش به سطحی بودن اسلام اشاره کرده.ازنظرشیعیان هرگناهی میتوان انجام داد وقتی برای حسین اشک میریزند و حب علی در سینه دارندبه گفته شیعیان تقسیم کننده بهشت و جهنم علی است در کتاب جنگهای پیامبر به حقیقت تلخی اشاره شده در غزوه بنی جزیمه عبدلرحمان بن عزیز ازحکیم بن عباس بن حنیداز ابی جعفر برایم نقل کرد چون خالد ابن ولید از ماموریت بیرون کردن بتها از بتخانه عزا برگشت رسول خدا در مکه بودندو اورا به قبیله بنی جزیمه برای دعوت به اسلام فرستادندخلاصه میکنم وقتی خالد به انجا رسید گفت مسلملن شوید گفتند ما مسلمانیم و مسجد داریم گفت پس چراسلاح حمل میکنید سلاحتان را تحویل دهید که یکی ازمردان قبیله که جهدن نام داشت گفت در صورت تسلیم شدن خالد بواسطه کینه قبیله ای همه ما را خواهد کشت لذا به او گوش نداده وتسلیم شدند و خالدبه غیر از چند تن ازانها بقیه را گردن زد خبر به پیامبررسید که سیف الله و شمشیر اسلام سر مسلمانان را به خاطر مشکل شخصی بریده است قانون اسلام حکم میکرده که باید جابر قصاص میشده لاکن پیامبر در جواب مسلمانان میفرمایند خداوندا تو میدانی که من از کار خالد بیزارم و علی را نزد خود خواند و گفت دیه شهدا را پرداخت و از انان برای خالد طلب بخشش کنید این یک نمونه کوچک پارتی بازی در اسلام هست
The M.Fمی شه منبع حضور امام علی در جنگ علیه ایران رو بگید؟(من خودم ادعا دارم که این جنگ شرعی نیست.)شما از علاقه ی امام به ایران و ایرانیان (به خاطر حق طلبی) خبر دارید؟امام می خواستند که مدائن که در ایران بود را مرکز خلافت خود قرار دهند ، اما به دلیل فشار هایی که اعراب نژاد پرست اجازه ی این کار را ندادن و امام مجبور شد که به نزدیک ترین شهر به ایران یعنی کوفه برود.امام حسن (ع) بعد از مجروهیت در جنگ ، به جای کوفه به ایران آمدند.
اما در مورد تحریف دین و ربط آن به نامه ، شما فرمودید که «خسروپرویزیکتاپرست رسید نامه را پاره کرد چون با سابقه هزار ساله خدپرستی او را به خداپرستی دعوت کرده بود» عرض بنده این است که این نامه با سلیقه ی هزار ساله مغایرت ندارد ، بلکه با دینی که خسرو پرویز داشت ( دین تحریف شده) مغایر بود.
در مورد زنده به گور کردن دختران ، اطلاع دقیقی ندارم ، اما این را بدانید که ایرانیان نژاد پرست ) همیشه این کار را بر سر اعراب می زدند .( در این مورد هم تحقیق می کنم.)
اما در مورد روحانیت ، نمی دانم که شما چه ادیانی را قبول دارید ، اما این را بدانید که تمامی ادیان الهی ، به آمدن منجی و پیامبر اسلام بشارت داده اند . منظورتان از روحانیت چیست؟«ان اکرمکم عند الله اتقاکم» نشان فاشیست است؟؟؟
همین دلا راست شدن ، محققان بسیاری این را یک ورزش که تمام حالات انسان را در بر می گیرد ، قلم داد می کنند.به نظر شما کتاب آقایی که فرمودید معتبر است یا قرآن ، سطحی بودن دین اسلام ناشی از سطحی نگری در آن است.
چه کسی گفته که از نگاه شیعیان هر گناهی می شود انجام داد؟این هم برداشت ظاهریست ، کسی که برای امامان سوگ واری می کند (واقعی نه برای ریا) هیچ گاه گناه نمی کند.
داستانی که فرمودید ، خودتان چقدر به منبع آن آگاهید ؟ این منبع از نگاه شیعه و سنی ، چقدر اعتبار دارد؟
بنده دوست عزیزی رو میشناسم که تا اونجایی که می دونم ، بحث هاشون با منبعه ، اگه ایشون راضی باشن ، شما رو به ایشون معرفی می کنم.
جمعه 18 اسفند 1391 01:01 ق.ظ
با سلام خدمت دوست عزیز بعداز پاسخ به کلوپ سری خواهم زد درمورد فیلم به نظر شما موهن متاسفانه یا خوشبختانه من این فیلم و قبول دارم شمادر هرموردی بنده را به سخنرانی ارجاع میدهید تعجب میکنم با اینکه بارها عرض کردم من منابع مختلفی در دست دارم که استاد از همه ان منابع یک جمع بندی کرده که برای بیشتر افراد غیرقابل قبول است. در مورد جنگ امامان من مدارکی دارم که امام به دلیل معصومیت نباید خونی بریزد امام حسین تا قبل اینکه امامت را به امام سجاد که ظاهرا بیمار بوده داده خونی نریخته و در جنگ شرکت نکرده امام حسن نیز به همین شکل تنها امامی که در حین امامت خونریز بوده امام علی بوده دوما از روی چه منبعی میفرمایید که امام علی در جنگ ایرانیان نبوده ازدواج شاهزاده ایرانی با امام حسین یکی از مدارک معتبر حضور ایشان است در حال حاظر علمای شیعه سعی بر غیبت امام در جنگ ایران دارند که تلاش انها بی نتیجه بوده و چون به نتیجه ای نرسیده اند عقب نشینی کرده و میگویند امام علی امده بود تا ازتجاوز و خرابی بیشتر جلوگیری کند و دقیقا کار دانشمندی را که در زمان حمله تیمورلنگ مانع خرابی ایران شده بود که نام دانشمند مورد نظر یادم نمیاد .بله دوست عزیز وقتی نامه پیامبر به خسروپرویزیکتاپرست رسید نامه را پاره کرد چون با سابقه هزار ساله خدپرستی او را به خداپرستی دعوت کرده بود ایا پیامبر اطلاعی از خداپرستی ایرانیان نداشته ؟در مورد بحث زنده به گور کردن دختران عرب اگر اینکارو میکردن بعد بیست سال این لشگر عظیم چگونه به وجود امد که توانست یک امپراطوری را از هم بپاشد لابد از لواط؟این زنده بگوری دختران از پیاز داغ های بی منطق اسلام است.
The M.Fسلام
قبل از همه این رو بگم که واقعا متاسفم که دچار اشتباه درمورد فیلم موهن شدید و همون نگاه وهابی گونه که عرض کردم دارید!
اما بارها و بارها گفتم که ارجاع شما به سخنرانی ها توسط من ، دلیلش اینه که در اون سخنرانی ها منابع معرفی میشن ، شما از من یه منبع می خواین ، بنده به شما 10 تا معرفی می کنم، این کجاش بده؟
منظور شما از بشتر افراد چه کسانی هست؟از جنبش مصاف اطلاعی دارید؟ اصلا سری به تارنمای خود استاد زدید که این حرف رو می زنید؟؟؟
اما در مورد منابع ، در همین کلوب متوجه تعدد منابع خواهید شد. منابع بسیاری وجود دارد که خلاف حرف شما و منابعی وجود دارد که حرف شما را می زنند. قضاوت با شما ، کدام را باور کنیم؟
بنده نگاه تک بعدی شما به قرآن را در مورد همین بحث ذوالقرنین به شما گوشزد کرده بودم. قرآن به اعتقاد مسلمان ها برای تمامی عصر ها و مقاطع می باشد ، حتا در آیاتی که به اشخاص خاصی اشاره می کند ، چه برسد به این که از صفت استفاده کنند.
اما در مورد خدا پرستی ایرانیان ، بله بنده هم این رو قبول دارم که :

ما وارث کوروش ، فرزند جمشیدیم

پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

ما ریشه ای دیرین در عشق و خون داریم

ما در شب تاریک تا صبح بیداریم»

اما دین الهی زرتشت در آن زمان تحریف شده بود ، سوای تمام ویژگی های مشترک دو دین الهی اسلام و مزدیسنا ، برخی اعتقاد دارند مردم تا حدودی از این دین الهی بیزار شده بودند (البته خود من قبول ندارم ، اما تحریفات وجود دارند.)
بنده کماکان در پی منابع هستم ولی خوشحال می شوم ، منابع شما رو هم بشناسم. مستندی ساخته شده که می خواد معجزات حضرت موسا رو تحلیل علمی کنه! دقت کنید که گفتم مستند ، در این مستند گفته می شه که حضرت موسا آمار جزر و مد رو داشتن و به خاطر این تونستن که از آب رد شن. واقعا برای همچین کسانی متاسفم ، اما این مطلب رو به خاطر این گفتم که منابع متعدد برای خراب کردن اسلام و قرار دادن اون در مقابل ایران باستان زیاده و زیاد تر هم خواهد شد.
منبع معتبر فقط قرآنه ، اما نه با نگاه ظاهری ، بلکه با مفهوم و تفسیر.
پنجشنبه 17 اسفند 1391 01:12 ق.ظ
سلام دوست عزیز از قرار بحث ما هر چه با جلو میرود سوالات بنده بیشتر بی جواب میماندمن هم عرض کردم که شیعه هستم و فکر نمی کنم که بحث در مورد امامان گناهی داشته باشد در مورد منبع خلافت امام علی هیچ منبعی دست شیعیان نبوده و نخواهد بود در مورد سنیان مدارکی در مورد خلافت ابوبکر وجود دارد نه امام علی .درمورد ابوسفیان من به مسلمان شدن او کاری ندارم من دلیل پخش نکردن غنائم جنگی به دست امام علی راابوسفیان دانستمکه باعث تفرقه بین مسلمانان وامام علی شد.شما به فیلم امام علی اشاره میکنید و خودتان هم اعلام میکنید که به دست ایرانیان ساخته شده خوب شما این فیلم را از دید یک سنی دیدید ؟ایا نظرات سنیان رو هم در مورد ساخت فیلم پرسیدند؟هر چه که به نفع تشیع و امام علی هست در اون فیلم گنجانده شده که نمیتوان به عنوان مدرک ازان بهره گرفت فیلمی که موهن خوانده میشه رو هم دیدم چطور منابع فیلم امام علی معتبر و منابع این فیلم نامعتبر است؟مانند حرفای وهابیون در ایران فراوان داریم مانند حسین ثارالله یعنی حسین خون خدا علی یدالله دست خدا شما از اینگونه حرفها نمیتوانید از این ائین ایراد بگیرید.امام علی در زمان قبل از خلافت 33فرزند داشته اگر این سوال رو در مورد امام علی از یک شیعه میپرسیدم قطعا میگفت برای یهودیان چاه میکند و دردودل میکرد حال انکه امام مخالف جنگ بودند و در هیچ جنگی شرکت نمیکردند به دلیل امامت پس در امدش چه بوده؟ .شما تحقیق کنید ببینید بعد از اسلام ایا یهودی در عربستان وکشورهای تحت نفوذش یهودی زنده مانده بود یا به محض دیده شدن توسط افرادی مانند امام علی کشته میشدن تا برسد به اینکه برای انها چاه بکند.تاحالا نظر یک یهودی رو در مورد امام علی پرسیدید؟
The M.Fدوست عزیز سلام
بنده باره ها عرض کرده ام ، اگر سوال بی جواب ماند ، دو حالت بیشتر ندارد ، 1-یا اطلاعات محدود من اجازه ی ابراز وجود نمی کند 2-یا فراموش کرده ام. (حالا می شه بگید کدوم سوالا؟) این رو هم فراموش نکنید که مشکل رایانه ی من برطرف نشده ، تا آنجایی که بتوانم در خدمت هستم ، اما اگر در پاسخ دادن تاخیر داشتم ، یعنی مشکلی پیش آمده ، مطمئن باشید اگر پاسخ پرسش های شما را ندانم ، یا به کسی داناتر از خودم ارجاع می دهم ، یا مستقیما می گویم نمی دانم.
شما خود به چند سوال بنده پاسخ ندادید . به هر حال چند نکته رو یاد آوری کنم ، یک این که توی کلوب درخواست دوستی دادم ، لطفا چکش کنید تابعد.
دو بنده عرض کردم در مورد دشمن شناسی و جلوگیری از ایجاد تفرقه مطالعه داشتم ، قصور از منه می دونم در مورد امامم کم اطلاع دارم اما این دلیل نمیشه.بنده گفتم که دنبال منبع معتبر (چه سنی و چه شیعه) هستم و اعلام می کنم. شما رو به سخنرانی استاد در مورد حضرت فاطمه (س) دعوت کردم که منابع مختلف و صحیح مورد بحث قرار می گیره.
اما عوامل تفرقه ، ابوسفیان ها ( شجزه ی ملعونه ) منتظر حرکتی از امام بودند تا آتش افروزی کنند.(شیطان در قرآن کریم ابتدا کافر شده بود (قرآن از «کان» استفاده کرده ) اما با خلقت آدم نشان داد.)
اشاره ی بنده به فیلم ایرانی در مورد امام علی این بود که منابعش از فیلم های غیر ایرانی که خارجی ها می سازن خیلی معتبر تر و عقلانی تره.اشاره ی من به ایرانی بودن به این خاطر بود نه حب و بغض افراطی به سینما.در این فیلم از منابعی که برادران اهل تسنن هم قبول دارند استفاده شده.شاید قلبا قبول نکنند اما آنان برخی از کتاب هارا صحیح می خوانند و اعتقاد دارن که مستند و درست می باشند.(نکته ی اضافی این که باعث افتخار است که کتب اربعه (شیعه) و صحاح سته (سنی) هر ده کتاب را ایرانیان نگاشته اند.)
درمورد فیلم موهن ، من عرض کردم که منابع این فیلم معتبره اما در برخی موارد ، راویان احادیث ما رو به شک می ندازن و در برخی از موارد دیگه ، نگاه های سطحی از قرآن باعث اشتباه اونا میشه.مگه شما این فیلم رو قبول دارید؟
اما این حرف هایی که فرمودید مانند حرف وهابیون است ، ثارالله و ید الله ، اسد الله ، سیف الله و... اگر نگاهی سطحی بکنیم ، بلکه کفری بیش نیت ، اما اگر نگاه مفهومی بکنیم ... (شما به سخنرانی استاد رجیم پور ازغدی در باره ی امام دوستی نه امام پرستی گوش بدید.)
تحقیق هم خواهم کرد ، اما در مورد جنگ ، امام برای محافظت از جان نبی اکرم (ص) در جنگ زخم برمی داشتند ، 13 ساله بودند و در جنگ حضور داشتند ، حتا خلیفه ی دوم نیز می گوید :«شمشیر امام علی برای دین اسلام ستون است.»در ضمن امامت مانع جنگ ایشان نمی شد ، کوروش کبیر در عین پیامبری خود در جنگ ها شرکت می کردند ، حضرت داوود (ع) ، حضرت سلیمان (ع) و... نیز همین طور ، امام حسین (ع) در عین امامت در جنگ بودند.با عرز معذرت یا بنده این بخش را متوجه نشدم یا این بخش منطقی نبود.این نکته را هم عرض کنم که شرکت نکردن ایشان در جنگ با ایرانیان ، شرعی بودن این جنگ را بیش از پیش زیر سوال می برد.
دلیل کشته شدن یهودیان را هم مطالعه می کنم و خدمت شما پاسخ می دهم ، اما این را هم بداید که یهودیان در آغاز اسلام (یا بهتر بگویم در زمان قدرت اسلام) عهد کرده بودند که با مسلمانان وارد جنگ نشوند ، این یک احتمال برای کشته شدنشان است.
چهارشنبه 16 اسفند 1391 12:47 ق.ظ
درمورد واقعه غدیر خم قضایایی رو روشن میکنم اگر مخالفید با مدرک معتبر اعلام کنید من به کتب بسیاری مراجعه کردم مانند خواجه نصیر طوسی بزرگترین عالم شیعه که ایشون در کتابش هیچچیزی مبنی براثبات این واقعه نداشته و امامت را یک امر فطری دونسته و در سوالی مبنی براینکه ایا امامتمنسبی الهی است گفته هایی عجیب اورده که به یک نمونه اشاره میکنم
مناظره حشام و عمربن عبید :یک روز حشام که از منتقدین امامت شیعه بود در جمعی به بحث در این مورد میپرداخت که عمر بن عبید از شاگردان اصلی امام جعفر صادق وارد بحث شده و به وی گفته بود تو چشم داری ؟گوش داری ؟حشام :اری مغز هم داری حشام : اری حال که اینان را قبول داری ایا کائنات میشود که بدون امامت باشد(جواب منطقی به منتقدان )(بحث ایشان در مورد مغز انسان برای من عجیب است)در این هنگام امام جعفر صادق از شاگرد خود پرسید اینهارااز کجا یاد گرفتیکه سبک پیامبر است در مقابل کفار ..به غدیر خم برگردیم وقتی افرادی چون ابوبکر(اولین مردی که به اسلام گرایش پیداکرد امام علی در ان زمان 8ساله بود میتوان گفت اولین بچه خداپرست عرب امام علی بوده)عمر - سعد ابن ابی وقاض - خالدبن ولید و بسیاری از انسانهای سرشناس دیگردلیلی بر جانشینی امام علی نبوده لاکن من توضیح میدهم در کل زندگی امام علی هیچگاه پیامبر شغل مهمی را به امام علی ندادند هیچ لشگری به دست ایشان ندادندبه غیر از یک مورد که حمله به قبیله ای در یمن بوده که پیروز شده بودندو در ان جنگ ابوسفیان که به تازگی مسلمان شده بود و از قبیله خود طرد و از مقامش عزل شده بود نیز حضور داشت همانطور که میدانید اعراب نه برای خدا بلکه برای پول و ثروت پیامبر را همراهی میکردند لذا در ان جنگ امام علی غنائم را بین افراد پخش نکرد و در همان موقع دشمنی ها با علی شروع شد وادامه داشت تا اینکه زمزمه های کشته شدن علی به دست اعراب به گوش پیامبر رسید و ایشان هم گفتند کسی که مرا دوست دارد اورا نیز دوست ببدارد ولی علی را به جانشینی انتخاب نکردهمین شمااگه میتونید عکس این رو ثابت کنید ابن عباس عموی پیامبر در هنگام فوت پیامبر به امام علی گفت تکلیف خلافت را روشن کن .
در جنگهایی که امام علی با معاویه داشت هیچگاه به خلافت خود اشاره نکرد حتی نامه های این دو شخص در جنگ صفین هنوز وجود داردلاکن هیچ نشانه ای از خلافت امام علی نمیباشد
The M.Fدرمورد غدیر خم ، منابع بسیاری چه شیعه و چه سنی وجود دارد که پیامبر علاوه بر کلمه ی دوست و همراه از صفت جانشین استفاده کردند.(منبعش رو پیدا کردم که خیلی هم زیاده ، عرض می کنم.)
اما درمورد امام علی (علیه السلام) در سیاست و دینداری ( منظورم باهم) هیچ شکی نیست. نامه ی ایشان به حضرت مالک اشتر بزرگترین گواه می باشد.
در این سخنرانی ، در بخش بحث درمورد امام علی(ع) بحثی مطرح می شود ، که یک فرد غیر مسلمان در مورد اختلاف امام با خلفا در زمان پیامبر و یا رحلتشان می پرسد ، پاسخ امام علی (علیه اسلام (منبع هم در خود سخنرانی معرفی شده)) پاسخی دشمن شکن و پاسخی بود که جلوی تفرقه را می گرفت.
از مسلمان شدن ابوسفیان فرمودید ، پاسخ در آیه ی «شما ایمان نیاوردید ، بلکه اسلام آوردید» می باشد.(فکر کنم ، کافی باشه )
توصیه می کنم ، سخن رانی استاد در مورد فاطمیسم که در ایام فاطمیه بود را گوش کنید.(منابع معتبر از شیعه و سنی.)
درپایان با توجه به بحث هایی که تا الان با هم داشتیم ، شما رو انسانی منطقی دیدم، این نکته رو یاد آوری کنم که بنده آدمی منبع گرا نیستم ، مجموعه منابعی رو معرفی می کنم (مثل سخنرانی که توش منبع گفته بشه.) تا هم مطالب بیشتری به دانش هر دو طرف (خصوصا خودم) اضافه بشه ، هم منابع معتبر چه از لحاظ اعتبار و چه از لحاظ منبعی مورد بررسی قرار بگیره.
شاید فیلم امام علی (ع) (که توسط ایرانی ها ساخته شده است) را نگاه کنید خوب باشد.(فیلم هم منابع خود را دارد.)
نمی دانم که آیا شما فیلم موهن ضد پیامبر بزرگوار (ص) را دیده اید یا نه ؟ اما اگر ندیده اید ، بگویم که برای هر سکانسی از فیلم یک منبع به ظاهر معتبر (حتا آیات قرآن ) استفاده شده، چند نکته : یکی این که در این فیلم از منابعی استفاده شده که در صحت آن ها شک است. اما در مورد آیات اگر در خاطرتان باشد ، عرض کرده بودم که برداشت های ظاهری از قرآن بی فایده بوده و حتا ممکن است انسان را به اشتباه هم بیاندازد.به این گونه برداشت ها برداشت های وهابی گونه می گوییند ، چون این فرقه ی ضاله در مورد خدا می گویند که چون خدا گفته دست او بالا تر از دست هاست پس خدا دست دارد!!! یا خداوند فرموده سمیع یا بصیر ، پس خدا چشم و گوش دارد!!!
خوب می دانیم که این مزخرفات بی پایه و اصاص بوده و اصل ماجرا در مفهوم کلام خداست.
این چنتا لینک رو فعلا داشته باشید من دنبال لینک مربوط به غدیر خم هستم.
http://www.cloob.com/profile/wall/one/username/arshia4/wallid/31791253
http://www.cloob.com/profile/wall/one/username/arshia4/wallid/32755829
چهارشنبه 16 اسفند 1391 12:47 ق.ظ
باسلام خدمت دوست عزیزم من در کلوپ بانام سناتور ارسیداس وارد شدم کتیبه هایی که گفتید رو برای من هم ارسال کنید و امیدوارم در کلوپ با همکاری هم بتونیم از کوروش بزرگ دفاع کنیم .دوست عزیزم در مورد محقق بودن منظورم فقط اسلام و دین زرتشت بود نه علوم هسته ای و ستاره شناسی من هم فقط در این مورد اطلاع دارم نه حوزه های دیگه . . چرا عایشه جز اهل بیت نیست ؟امام علی در هنگام خانه نشینی چند فرزند داشتند و غذای این کودکان را چگونه تهیه میکردن؟
با تشکر
The M.Fسلام دوست عزیز
در مورد کلوب هم انشاالله
بنده هم در مورد عایشه و فرزندان امام علی(علیه السلام) ندارم به خاطر این چون ممکنه دچار گناه بشم وارد این بحث های ریز و معصومین نمی شم ، مگه اینکه اطلاعات داشته باشم.این رو مطمئنم که توهین به همسران پیامبر از نگاه شیعه گناهه.
سه شنبه 15 اسفند 1391 04:39 ب.ظ
سلام دوست عزیز من امروز رفتم توی کلوپ ببخشیدا ولی سگ و اونجا ول کنی صاحبش و نمیشناسه انجمنی هم که شما گفتید رو من پیدا نکردم ادرس دقیق بخش موردنظری که گفتید پست کنید
The M.Fسلام
حرفتون رو قبول دارم بله متاسفانه بل بشوییه ، اما اونجا انجمنی نیست، کتیبه های شخصیه ، من هم اسم نمی برم ، چون نمی خوام غیبت بشه ، اگه شما اینجا خودتون رو معرفی کنید (یعنی بگید با چه نامی در کلوب ثبت نام کردید.) بنده در کلوب لینک های کتیبه ها رو بهتون می دم.
نکته ی دیگه این که ، پیام قبلی بنده رو خوندید؟سوالی ندارید؟
بازم ممنونم.
سه شنبه 15 اسفند 1391 02:21 ق.ظ
باسلام من تو کلوپ ثبت نام کردم اسم شما در اون کلوپ چیه ؟امیدوارم در مقابل توهین ها مقاومت کرده باشید چون اگرچه نظرات متفاوتی داریم ولی در اصل هدف ما یکیست و ان هم جلو گیری از اهانت به کوروش بزرگ پیامبر ایرانیه
The M.Fجسارته ، معذرت می خوام ، اینجا نمی تونم بگم ، شما به چه اسمی عضو شدین؟
اما درمورد دفاعی که فرمودین ، بیاین ببینین بهتره!
دوشنبه 14 اسفند 1391 01:50 ب.ظ
با سلام خدمت دوست عزیز حال اینکه مانند 90درصد ایرانیان و عالمان و دانشمندان به ذوالقرنین و پیامبر بودن کوروش بزرگ اعتقاد دارید نظریه ذوالقرنین بودن امام زمان را دیگر مطرح نکنید چون با دلایل بسیاری که در اثبات این موضوع میارید باز همچنان تغییری در اصل موضوع نمیکنه بله من سوالاتی پرسیدم که گویا شما قصد جواب دادن به انها ندارید یا اینکه اطلاعات کاملی ندارید کدوم یکی؟چون اگه نمیخواید جواب بدیل دلیلش رو بگید و اگر اطلاعی ندارید شما که چندین بار به بنده گفتید یک محقق باید در همه زمینه ها و هرچیزی تحقیق کنه چون بحث مورد نظر اگر که ادامه پیدا کنه میتونه نتایج بسیار جالبی برای شما داشته باشه چون من قبلا به این نتایج رسیدماین بحث از نزول قران تا حمله اعراب وحشی به ایران رو شامل میشود اگر اماده بحث در این مورد هستید در پست بعدی خبر بدید یک نکته دیگه دوست من شما باید حرفی رو که در پست قرار میدید به صورت معتبر و با ادرس کامل باشه چون من هم مایلم منابع شما رو مطالعه کنم .با تشکر
The M.Fسلام خدمت شما
قبل از شروع بحث نمی دونم که آیا تو کلوب دات کام عضوید یانه ، اما اگه نیستید ، عضو شید و اونجا به علم شما نیاز هست. چون برخی دوستان با منبع و مدرک به کوروش کبیر توهین می کنند. بعد از عضویت این جا بهم بگید تا هم پل ارتباطی ما محدود نباشه ، هم اونجا بتونم پیداتون کنم.(این که فرمودید 90 در صد ایران ، اونجا متاسفانه این خبر نیست.)
اما در مورد سوال.
اگر 100 درصد ایران هم به ذوالقرنین بودن کوروش کبیر (ع) ایمان داشته باشند ، من از حرفم کوتاه نخواهم آمد . حرف بنده (که از استاد یاد گرفتم) با منطق بشری سازگاره.
احتمالا شما فکر میکنید با ذوالقرنین بودن حضرت قائم(عج) ،ذوالقرنین بودن کوروش کبیر زیر سوال می ره! یا منتفی میشه!
اما در جواب باید بگم که ، به هیچ عنوان این طور نیست ، بار ها گفتم ، ذوالقرنین صفت می باشد و صفت می تواند به بیش از یک نفر هم دلالت کند .
قرآن به انازه ای پیچیدگی و موجزه دارد که حتا برخی از اسامی خاص آن هم می تواند جای خود را به دیگری بدهد.(لازم بود بفرمایید تا توضیح دهم.)
بنده همواره عرض کرده ام که اگر در قسمتی از حرف های من یا فرمایشات استاد شک دارید و یا منطقی نمی باشد ، بفرمایید تا توضیح دهم . این شد فرار از توضیح که می فرمایید؟؟؟شاید سوالاتی بین این سوالات گم شده باشه.شما هم به برخی از سوالت بنده جواب ندادید.اما درمورد محقق بودن منظور من از تمامی زمینه ها این نیست که به تمامی علوم مسلط بشیم ، با عمر محدید این امکان پذیر نیست ، اصلا علوم که تمامی نداره.منظور بنده این بود که شما که درباره ی کوروش کبیر مقاله نویسی می کنید ، باید تمام منابع و حتا نظرات مخالفان این بزرگوار رو بدونید.(تو همین کلوبی که مطرح کردم نظرات مخالفان زیاده،خوشحال می شم که اونجا هم از ایشون این طور حمایت کنید.)
در مورد معتبر بودن چه حرفی ، سخن می گید؟؟؟(احتمالا حدیثی که در باره ی کسانی که امام علی را خدا می دانند و یا دشمن ، عرض کردم.) گفتم که این حدیث رو شنیدم ، شاید درست و یا غلط باشه،اما شما ادعا کردید که در زمان پیامبر همچین گروهی نبوده ، شما رو ارجاع دادم به
سخنرانی ، چون تو اون سخنرانی در مورد گروهی که امام علی (ع) را در زمان خود ایشون بزرگ تر از خدا می دونستن وجود داره البته با منبع.
در ضمن دوباره تاکید می کنم منظور من از محقق بودن این بود که محقق در حوضه ی مقاله نویسی که داره کار می کنه باید منابع مختلف رو بررسی کنه .(هیچ کس علمه ی دهر نیست!)
حوضه ی مطالعاتی بنده دشمن شناسیه ، نمی دونم به حمله ی اعراب به ایران ربط داره یا نه اما خوش حال می شم که حرف های شما رو بشنوم.
یک نکته ی دیگه که باید بگم اینه و در وقاع دارم تکرار می کنم ، اگر شوالی پرسیدید و جواب نگرفتید ، یا بنده اطلاعی نداشتم (که حتما می گم.) یا یادم رفته ، یاد آوری کنید تا جواب (اگه تونستم ) بدم.
ممنون.
یکشنبه 13 اسفند 1391 12:54 ق.ظ
به آرش به کاوه به کوروش به داریوش قسم ،به تک تک نگار تخت جمشید قسم که ایران همان قلب و خون من است سرشک زجان در وجود من است…
دوست عزیز من از شما تعجب میکنم در مورد روایت پیامبر در مورد امام علی اینکه امام علی را خدا میدانند در این سی ساله به دست مداحانی مانند ذاکر و کریمی ها اتفاق افتاده که پتکی به دست اهل تسنن و مسیحیان شده و افرادی مثل شما بر این باورهای غلط دامن میزنند در ان زمان اگر چنین سوالی از پیامبر شده بود که کاملا غیر قابل باور است چون اعراب وحشی جاهل تر از این بودند و به نظر شما پیامبر میتوانست چنین کفری راگفته باشد همین صحبتهاست که دین اسلام را از چشم ایرانیان و جهانیان انداخته است چرا که میگویند اهل تشیع برای خدا شریک قرار میدهند . در مورد ذوالقرنین من فقط کوروش بزرگ را قبول دارم چون اگر شما به یک منبع مانند استاد رافئی رجوع کرده اید من به دانشمندان بسیاری رجوع کرده ام لاکن مقاله شما اگر به مرحله کشوری راه یافته حتم دارم که نصف بیشتران به امامان و معصو مین وشهدا و اخران هم به امام زمان انتصاب داده شده .من در مورد عایشه سوال پرسیدم شما به عنوان یک محقق باید جواب من را بدهید شاید من اشتباه میکنم و ثواب هدایت من هم نصیب شما میشود و دلیلی بر نفاق و تفرقه وجود ندارد شما از الان فکر کنیدکا من محقق دین زرتشت و شما محقق دین مبین اسلام هستید و در یک فضای کاملا دوستانه به سوال های یکدیگر پاسخ میدهیم در روزهای اینده من هم روایات بسیاری از پیامبر برای شما نقل میکنم
The M.Fدوست عزیز سلام ، ادامه ی شعر هم : همه این جمله خوانیم و در گوش باد ، چو ایران نباشد تن من بماد.
اول این که خیلی بی انصافی کردید ، بنده گفته بودم که مشکل رایانه ای دارم و شاید در پاسخ گویی تاخیر داشته باشم.درسته؟گفته بودم یانه؟
از خط اول تا 5 رو که بنده خودم بهتون گفتم ، گناه برخی ها تشیع رو ضایع نمی کنه.از این مداحان هم زیاد تر ماداریم.ولی به جای اینکه شما به اونا نگاهکنید چرا به علما ، مراجع و بزرگتر از همه به رهبری نگاه نمی کنید؟
اما درمورد روایتی هم که گفتم ، اول اینکه در جایی شنیدم (کاملا مورد اعتماد نیست ) اما درمورد گروهی که امام علی را برتر از خدا میدانند ، در سخنرانی یاد شده ، چرا گوش نکرده می آید؟؟؟
اما درمورد ذوالرقین هم بی انصافی می کنید . من در پیام قبل عرض کردم که هم به پیامبر بودن و هم به ذوالقرنین بودن اعتقاد دارم.
بنده هیچ وقت استادانی مانند حکیم علامه طباطبایی رو نمی زارم ، شما رو به استاد رائفی ارجاع بدم . بنده گفتم سخنرانی استار رو گوشبدید ، ارجاعات ایشون ، مال من هم هست.مشکل شما دقیقا کجاست؟؟؟
در مورد عایشه هم قبلا نوشتم ، دوباره پند ها رو بخونید ، اگه ندیدید ، بگید تا دوباره بنویسم.
شنبه 12 اسفند 1391 12:26 ق.ظ
بنا به گفته شما که با نگاه مفهومی اگر غرب را غیبت و شرق را ظهور نگاه کنیم ، بازهم معادله درست در می آیدچرا این نگاه مفهومی را نسبت به خودتان دارید؟لطف کنید و با همین نگاه مفهومی حرفای بنده را مورد قیاس قرار دهید مطمئن باشید به نتیجه بهتری میرسیم. درمورد امامان من هم پرسیدم که چرا اسم این 12معصوم در قران نیامده مگر نه اینکه از پیامبران مقامی برتر داشتند با اینکه نام چندین پیامبر و همونطور که گفتم عایشه در قران هست حال اینکه شما اشاره به پنج تن میکنید که نام سه امام در ان وجود دارد پس چرا از بقیه انها مخصوصا امام زمان حرفی به میان نیامده؟ به اختصار توضیح دهید. در مورد اهن و مس هم توضیح دهید و نگاه مفهومی خود را کمی با منطق و مساوات جمع کنید نتیجه بهتری شاهد خواهیم بود شما با نگاه مفهومی خود غرب و شرق را به غیبت و ظهور تشبیه میکنید نگاه مفهومی شما در مورد شمال چه میگوید ؟به شما پیشنهاد کتاب کوروش بزرگ نوشته ابوالکلام ازادرو میکنم شما این کتاب رو بخونید شاید دید مفهومی نسبت به ایات قران تغییر کنه . سوال دیگه اینکه ایه های مربوط به عایشه در چه زمان و مکانی و چرا نازل شده ؟جواب سوال اخر برام مهمه با تشکر
The M.Fدوست عزیز نمی دونم چرا شما فکر می کنید که من می گم ذوالقرنین کوروش کبیر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟
به همون خدای کوروش کبیر من هم اعتقاد به ذوالقرنین بودن کوروش کبیر دارم و هم به پیامبری ایشون.
فرمودید نگاه مفهومی من به شمال چیست؟
در آیات دوباره دقت کنید ، ذوالقرنین به مغرب می رود ، درست؟
بعد به مشرق می رود ، تا اینجا که مشکلی ندارید؟
اما وقتی به شمال می رود دیگر ذوالقرنین نیست که محوریت داستان را دارد ، از عجایب قر آن همین است ، در شما قومی را می یابد (قوم محور است.نه خود ذوالقرنین یا خورشید) احتمالا باز هم سخنرانی را خوب گوش نداده اید.
اما در مورد امامان که عرض کردم ، قرآن هیچگاه از امامان به طور مستقیم نام نبرده ، بنده در پیام پیشین عرض کردم که الوالامر همان 14 معصوم می باشد.
اما روایتی هم از پیامبر نقل کنم ، شاید بد نباشد : روزی از اعراب از پیامبر می پرسند که چرا نام علی (ع) در قرآن نیامده . پیامبر می فرمایند به دودلیل:1- اسم ایشان نیامده و برخی ها او را خدا می دانند ، اگر آمده بود که بدتر می شد 2- اسم او نیامده و او این همه دشمن دارد ، اگر آمده بود بدتر می شد.(البته مضمون این بود شاید نتوانستم جملات را درست ادا کنم.)
ابته اعتقاد شما با بنده متفاوت است ، بندهمی گویم که منظور از ذوالقرنین با تمام قدرت و شوکت همان امام زمان (عج) می باشند.
این هر درمورد امام در قرآن

در مورد آهن و مس هم بسیار توضیح دادم ، لطفا به پیام های قبلی نگاهی کنید و اگر متوجه نشدید بفرمایید که در کدام قسمت اشکال دارید.

اما در کورد کتاب مولانا ابوالکلام آزاد بله ، کتاب ایشون رو هم خوندم ، اما اگه یادتون باشه عرض کرده بودم که یه محقق نباید فقط به یک جنبه نگاه کنه ، شما هنوز نفرمودید که کجای بحث استاد عقلانی نبوده.

درمورد سوال آخر بنده اطلاعاتی ندارم و نظراتم شاید بیشتر به تفرقه و نفاق دامن زند ، اما در کل در پیام قبلی هام عرض کردم که در نگاه شیعه ، توهین به همسران پیامبران گناه محسوب می شود.اگر عده ای گناهکار باشند ، دلیل بر ناقص یا عیب دار بودن مذهب ما نمی شود.
پنجشنبه 10 اسفند 1391 09:55 ب.ظ
اگر در یهودیت ازمادر به فرزند انتقال پیدامیکنه در اسلام هم از پدر به فرزند هست همونطور که میدونید در اسلام ازدواج مرد مسلمان با زن یهودی بلامانع است ولی ازدواج مرد یهودی با زن مسلمان حرام است که برابری حقوق زن و مرد در اسلام رو نشون میده مهمترین چیزی که در مورد ذوالقرنین جلب توجه میکندیکتاپرستی اوست کتب دینی یهود به صراحت اعلام میکند که کوروش فرستاده و مسیح خداوند است پوشیده نماند که به دلیل تعصبات یهودی هیچ چیز برای انان گرانتر از این نیست کهکه بیگانه ای را به بزرگواری معترف شوند و همین امر در اوایل ظهور اسلام انهارا به گرویدن به پیامبربازداشت و طبق ایه قران یهودیان به یکدیگر میگفتند جز به کسی که به دین شما پیروی کند ایمان نداشته باشید باهمه این تعصبات این قوم در برابر کوروش که از هرنظر بیگانه بود سپر انداختندونه تنها با بزرگواری او اعتراف بلکه از زبان پیغمبران خود اورا منجی یا مسیح موعود لقب دادندشاید بگویید به دلیل ازاد کردن ایشان کوروش را به بزرگی رسانده اند ولی نکته این است که اورا فرستاده خداومسیح خود خواندند.من بار دیگر به سوره کهف مراجعه کردم در مورد اینکه قران با حرف س داستان را با اینده موکول میکند البته به گفته شما کاری نداریم ولی اگر قرار بود قران به اهل بیت اشاره کند یا اینکه سد مورد نظر که از اهن و مس گداخته شده درست شده را به حدیث ثقلیتن ارتباط دهد اطمینان داشته باشید که اشاره میشد در ایه 94گفته انچه پروردگارم در اختیار من قرار داده بهتر است مرا با نیروی انسانی یاری دهید حالا میخواید بگید کوروش بالشگری که داشته چرا نیروی انسانی طلب کرده که کاملا غیر منطقیه در ایه 95 قطعات اهن برایم بیاوریدو روی هم بچینید و بعد اتش افروخت تا قطعات اهن راسرخ وروی ان مس مذاب ریخت کجای این ایات مربوط با اهل بیت و حدیپ ثقلین هست .شما لطف کنید و در کل قران ایات مربوط به امامان معصوم که از پیامبران مقامی بالاتر داشتند از هرکدام ازاین معصومین با ذکر ادرس و ص موردنظر اما در مورد عایشه همسر پیامبر 14تا17ایه به پیامبر رسیده .این که مداحان شیعه به عایشه فحش میدهند را چگونه قیاس میکنید ؟ایا به پیامبرشان اهانت نمیکنند ؟
The M.Fبله بنده درباره ی تعصبات برخی از مردمان قوم یهود حرف شما را قبول دارم (البته برخی حتا اگر زیاد باشند.) و این که کوروش کبیر پیابر خدا در کتاب مقدس می باشد را خود بنده ی حقیر در چند پیام پیشین به شما گفتم.نه تنها کوروش کبیر بلکه آنان داریوش کبیر را هم بزرگ می دانند .حتا مهاجرتشان به سرزمین عربستان هم به خاطر همین نژاد پرستی افراتی بود ، زیرا خبر داشتند که در عربستان قرار است پیامبر آخر الزمان مبعوث شود ، به خاطر همین به آنجا رفتند تا این پیامبر بزرگ از میان هان ها باشد و...
درمورد حرف سـ در ابتدای آیات : این حرف قوت نظریه ی ذوالرقینی قوی تر در آینده را بیشتر می کند ، که بنده در حرف هایم و استاد در همین سخنرانی بدان اشاره کرده.(درپیام های پیشین در این باره صحبت کرده بودیم ، اما اگر قانع نشدید باز هم در خدمتم.)
اما سوالی دیگر : در کجای قرآن مستقیما به ائمه اطهار اشاره شده است که در اینجا اشاره شود؟
برخی عالمان واژه ی «کلمات» در قرآن را همان 5تن می دانند. یا واژهی «الوالامر منکم» که همان ائمه می باشند و مثال هایی از این قبیل که مستقیما نامی از ائمه نمی آید و باید به مفهوم و درون قرآن مراجعه شود.
اما در مورد سد ذوالقرنین ، خب واضح است که آهن و مس نمی توانند ثقلین در احادیث باشند و حرف بنده دقیقا این است که برداشت مفهومی از کتب الهی باید داشته باشیم . آهن نماد مقاومت و ایستادگی می باشد ، درسته؟ (بعد از رحلت پیامبر مقاومت و ایستادگی از صفات اهل بیت و ائمه ی اطهار بوده و هست و خواهد بود.)
مس نیز نماد هدایت و هادی بودن است ، درسته ؟ (قرآن از تحریف ها به دور مانده ، پس محکم ترین نوع هدایت می باشد.)
در حدیث ثقلین هم داریم که برای سعادت باید به دو چیز متصل شویم ، یکی قرآن و دیگری اهل بیت که می توان در نگاه مجازی و مفهومی از آهن و مس استفاده کرد.(اگر منطقی نیست بگویید تا توضیح دهم.)
اما درمورد لشگر ذوالقرنین سوال بنده از شما این است : از کدام آیات شما برداشت لشگر می کنید؟
در آیات آمده که ذوالقرنین به غرب و شرق و شمال رفت . نه جمع بسته شده که برداشت سپاهیانش را بکنیم و نه به آن ها اشاره شده.اما با نگاه مفهومی اگر غرب را غیبت و شرق را ظهور نگاه کنیم ، بازهم معادله درست دی می آید.
بنده دوباره تکرار می کنم که حرف های بنده تقریبا همان حرق های استاد + کمی تعصب است. اگر سخنرانی را گوش داده اید ، بفرمایید که در کجای آن مشکل دارید؟
اما در مورد عایشه هم حرف شما را قبول دارم ، از نگاه شیعه توهین به همسران پیامبر گناه می باشد.حالا برخی ها این گناه را انجام میدهند نشان ضعف تشیع نیست.
چهارشنبه 9 اسفند 1391 01:12 ق.ظ
من پس از خواندن متنهای فقهی زرتشتی دریافتم که شور بختانه درصد بالایی از مندرجات این نسک ها پیش زرتشتی و زروانی و حتی جادو پرستی و خیلی پست و کثیف است و حتی شان و مقام زن در جهان بینی آفرینش خیلی پایین است این سرنوشت ما بوده که اسکندر نسک های مکتوب دست اول پاک را که در زمان هخامنشیان با آب زر بر پوست گاو نوشته شده بود اسکندر را با آتش سوزاند و مغان فرزانه را از دم تیغ گذراند و دین زرتشتی در نطفه خفه کرد
این چیزها یی که به نام فرهنگ دین و باور زرتشتی در دسترس ما است در حقیقت باز یا بی شفاهی همان دانش سوخته در طی اعصار و دوران است و این سوزاندن و کشتن مغان تنها به دوران اسکندر منتهی نمیشود بلکه بارها و بارها و بارها تکرار میشود حتی پس از تازش اعراب و مغولها و ترکها و عثمانیها و.... این چیزهایی که مانده یک مشت مزخرفات شرم آور است اینها یک مشت هذیان است

کدام پیامبر دینش از انحراف و کژ روی ایمن ماند که دین پیامبر ایرانی بماند
شما در همین احادیث شیعه چیزهای مالیخویایی بسیار میبینید که دیوانه کننده و دور از خرد است اما تا همین 50 سال پیش مردم به آن عمل میکردند خیلی ها از فرهیختگان اهمیتی به آنها نمیدادند
نمونه : خدا به آن پدر و مادری که دختری را که هنوز خون دشتان ندیده به خانه ی شوهر بفرستد خداوند بهشت را بر آنها واجب میکند
به اینها میگویند احکام شرعی به اینها دین نمی گویند اینها فرهنگ و اسطوره و آیین یک چیزهای پیش پا افتاده هستند
ازدواج با مهارم یک ایین بسیار باستانی پیش زرتشتی از آیین جمشید است جامعه انسانی کم کم به ازدواج مهارم رسیده این طور نبوده بگوییم حتی به دین پیوند داشته در یهودیت ازدواج با بردرزاده حلال است ام با خواهر و برادر حرام اما در اسلام اولی هم حرام است ازدواج بانو فاطمه ی زهرا با امام علی 12 درصد اماکن بچه ی با عیب ژنتیکی وجود دارد
شما به این میگویید دین این فرهنگ است دین نیست
من هرگز نمی توانم بگویم چون فاطمه ی زهرا این را انجام داده چون انسان مقدسی است پس من هم باید انجام دهم اما خیلی باور دارند و آن را سنت میدهند و در شیعه سنت همان دین است

The M.Fبه اسم اللهی که بخشنده و بخشایش گر است.
ضمن عرض سلام مجدد
شما فرمودید که ذوالقرنین یک صفت است را قبول دارید ، اما بنا به چه منطقی می فرمایید که این صفت برای یک نفر است؟
بنده در پیام قبلی هم اشاره کردم که ذوالقرنین چون صفت است ، افراد دیگری نیز می توانند از این صفت برخوردار باشند ؛ ولی این صفت به دو شخصیت یکی تاریخی (کوروش بزرگ ) و دیگری مذهبی (حضرت مهدی(عج)) اشاره می کند.
از کدام آیات قرآن بر میآید که این صفت برای یک(یا اصلا چند) نفر بیان شده؟
سوال دیگر : شما ذوالقرنین بودن حضرت مهدی (عج) را چگونه رد می کنید؟
شما فرمودید که به علت کیفیت پایین سخنرانی برخی از مطالب رو متوجه نشدید ، در حالی که در پیام قبلی شما نوشته بودید که «من حوصله ی خنداندن ندارم» یا «استاد رائفی کار نا تمام خلخالی را انجام می دهد.» بنده با ارجاع به چند سخنرانی دیگر نشان دادم که در مورد استاد اشتباه فکر می کنید.اما در مورد جاهایی از سخنرانی که متوجه نشدید ، بنده در خدمتم.
فرمودید که دلیل بهتری بیاورم ، بنده تمامی ادله و احادیث و روایات با منبع و معتبر را آورده ام(البته منظورم سخنرانی است.) شما در کدام بخش آن مشکل دارید؟چند سوالی که در پیام های پیشین پرسیده بودم را دوباره تکرار می کنم : از کدام آیه ی قرآن لشکریان برداشت می شود؟مگر محل طلوع و غروب خورشید نسبی نیست؟ پس یعنی چه که ذوالقرنین اول به مغرب الشمس و بعد به مطلع الشمس می رود؟
بنده دقیقا طوری صحبت کردم که انسان استلال کند که ذوالقرنین می تواند چند نفر باشد.بنده به اندازه ای به معجزه بودن قرآن اعتقاد دارم که حتا می توانم اثبات کنم که در برخی از آیات می توان به جای نام حضرت موسا(ع) ، نام اما خمینی (ره) و به جای قوم بنی اسرائیل ، قوم ایرانی را جا گذاری کنم!(عبرت های بنی اسرائیل.)
در مورد کشتن و سوزاندن توسط اسکندر و سایر اقوام سخن شما را قبول دارم ، اما منظور شما از «من پس از خواندن متنهای فقهی زرتشتی دریافتم که شور بختانه درصد بالایی از مندرجات این نسک ها پیش زرتشتی و زروانی و حتی جادو پرستی و خیلی پست و کثیف است و حتی شان و مقام زن در جهان بینی آفرینش خیلی پایین است» متوجه نشدم!
در مورد تحریف دین هم حرف شما درست است ، دین تمامی پیامبران دستخوش تحریف بوده ، اما ما چرا هنوز ادعا می کنیم که اسلام دین کاملی است؟ چون اعتقاد داریم که کتاب آن تحریف نشده و تحریف ها فقط در دین بوده.
در باره ی احادیث جعلی هم تا حدودی حرف شما رو قبول دارم ، چون امثال کعب الاحبار ها ی یهودی الاصل زیاد بوده و هستند که دست به جعل می زنند ولی احادیثی که من برای شما مطرح کردم از منابع معتبری استفاده شده که شیعه و سنی به صحت آن صحه می گذارد.بنده گفته بودم که نمی شود حرف دو یا چند امام معصوم با هم مختلف در آید ؛ بنده دو حدیث یکی از امام علی (ع) و دیگری از امام باقر (ع) آوردم که از لحاظ مفهوم با هم دیگر تفاوت داشتند.امام علی می فرمایند که ذوالقرنین نشانه های پیامبری را دارد و امام باقر می فرمایند که ذوالقرنین پیامبر نبوده و انسان صالحی است.(دوباره تکرار می کنم که منبع هر دو حدیث قابل اعتماد می باشد.)
حالا این جا یکی از جاهایی است که من ادعا کرده ام(استاد چنین ادعایی نسبت به این که ذوالقرنین دو نفر است را در سخنرانی خود به طور کامل اشاره نکردند ولی اگر دقت کرده باشید به طور گذا فرمودند که :«در بحث تاریخی ذوالقرنین ..... »و در پایان سخنرانی هم فرمودند :«جهت تعجیل در فرج ذوالقرنین امت اسلام ....» که این خود نشان می دهد صحبت های بنده تا حدودی به نظر ایشان نزدیکی دارد.)حال شما قرض کنید که حرف بنده درست می باشد ، یعنی ذوالقرنینی در تاریخ با نام کوروش کبیر وجود داشته و در مذهب ذوالقرنین قرآنی حضرت امام زمان (عج) باشند.حال حدیث ها را یکی به کوروش کبیر (حدیث امام علی(ع) و دیگری را به امام زمان (حدیث امام باقر) نسبت می دهیم.دیگر از تناقض خبری نیست!بنا به فرموده ی حضرت علی (ع) کوروش کبیر می تواند پیامبر الهی باشد و بنا به حدیث حضرت امام باقر (ع) حضرت مهدی (عج) انسان صالحی است که پیامبر نمی باشد.
اما در مورد ازدواج با محارم : بنده چند سطر پیش گفتم که ما مسلمان ها اعتقاد داریم که قرآن کریم از تحریفات در امان مانده ؛ به خاطر همین برای سنجش می زان درستی سایر کتاب های الهی می توان از این میزان (قرآن) بهره برد. از آن جا که ازدواج با محارم در قرآن بد و مذموم آمده ، پس این نوع رفتار (ازدواج با محارم) در تمامی ادوار و سنن و ادیان الهی مذموم می باشد ، اگر شما در دینی دیدید که ازدواج با محارم کار پسندیده ای است ، مطمئن باشید که آن قسمت دین تحریف شده.
اما در مورد ازدواج فامیلی (غیر از محارم) هیچ گونه منعی در هیچ دینی نیامده. بنده به ازدواج حضرت فاطفه (س) با امام علی (ع) دین نمی گویم ، اما امام علی را قرآن ناطق می دانم و می دانم که پیامبر اسلام و ائمه ی اطهار اسوه ای نیکو برای تقلید می باشند. و اطاعت از دستور آن ها اطالعت از فرمان الهی است . در هیچ حدیث و روایتی نیامده که حتما با نزدیکان (غیر از محارم) ازدواج کنید یا نکنید ، اما آمده که ازدواج سنت من است که هر که آن را به جا آرد از من است و...
اما در مورد ازدواج با محارم در دین زرتشتی : اضافه بر این که این مورد می تواند دست خوش همان تحریف ها باشد ، محققانی به این باور رسیده اند که واژه ی خویدوده مفهوم دیگری دارد که برخی ها به اشتباه معنای ازدواج با محارم را از آن برداشت می کنند.این محققان ادعا دارند که معنا و مفهوم این واژه ازدواج با نزدیکان (غیر از محارم ) با هم می باشد.
از بحث های پیام های پیشین (غیر از این مباحث که این جا مطرح نمودید ) سوالی دارید؟اگر مانده خواهشا آن ها را هم مطرح کنید .(اگر متن را ندارید بنده دارم و دوباره برای شما می فرستم.)
آیا توضیحات بنده در باره ی حضرت داوود (ع) و رابطه ی آن با این موضوع را قبول دارید؟و یا متطقی می دانید؟اگر نه چرا ( چون در این پیام در این رابطه سوالی ندیدم ؛ پرسیدم.)
بنده دوباره تکرار می کنم اگر جایی از بحث غیر منطقی بود بفرمایید یا در حد خود توضیح می دهم یا قانع می شوم.
در پایان خواستم نکته ای را اشاره کنم ، متاسفانه مدتی است که رایانه ی بنده با مشکلی سخت افزاری – نرم افزاری (واقعا هر دو) مواجه شده و دسترسی من به اینترنت هم بسیار بسیار کند و در برخی مواقع غیر ممکن شده. منظور از بیان این مطلب این بود که اگر دیدی که در پاسخ به سوالات یا تایید و یا مشاهده ی آن ها تاخیر داشته ام ؛ مطمئن باشید که سوالات را نگاه می کنم ، اما به دلیل مشکلی که رایانه ی من دارد امکان پاسخ با تاخیر فراهم می شود . در صدد درست کردن این مشکلات می باشم اما کمی طول می کشد.
بنده مجدادا ضمن پساس از پندی که دادید ، منتظر پند های دیگر شما می باشم.
چهارشنبه 9 اسفند 1391 01:09 ق.ظ
سلام دوست گرامی بادرود به کوروش هخامنشی صحبت من در مورد امام علی برداشتی بود که از کتاب معرفی شده کرده بودم نه سخنان استاد اینکه ذوالقرنین یک صفت هست من هم اطمینان دارم ولی به هر حال صفت یک شخص هست من سخنرانی و کامل گوش کردم ولی کیفیت بسیار پایین اون درک برخی مطالب رو ناممکن کرده من متوجه این موضوع نمیشم با صحبتهای شماادم این استدلال و میکنه که ذوالقرنین صفت دو شخص بوده پس چرا قران به یک تن اشاره کرده برای من عجیبه .
اگه من اشتباه میکنم من و از گمراهی در بیارید و دلایل بهتری بیارید که یک شخص رو به عنوان ذوالقرنین قبول کنم
سه شنبه 8 اسفند 1391 12:56 ق.ظ
باسلام من فایل صوتی رو دنلود و گوش دادم کیفیت بسیار پایینی داشت من گفته های استاد رو دقیقا تو یکتاب به اسم حقیقت ذوالقرنین مطالعه کرده بودم بااین تفاوت کهغیر کاندیداهایی ماننداسکندر مقدونی2 سلیمان نبی 3 پادشاه یمنی4ذوالقرنین فرا زمینی5 شی هوانگ امپراطور چین 6کوروش بزرگ پیغمبر راستین ایران باستان امام علی هم بودند که دلایل بسیار جالبی برای این ادعا داشتند که بنده فعلا حوصله خنداندن دوستان و ندارم . فقط در این قضیه متعجبم که وقتی دانشمندانی چون ایت الله طباطبایی و ایت اللله مکارم شیرازی وسراحمد خان دانشمند هندی و مولانا ابوالکلام تایید بر ذوالقرنین بودن کوروش بزرگ دارند افرادی مثل استاد رافعی که نصف جلسشون برای شوخی و طنز برگزار شد این ادعا رو رد میکنند ایا این دانشمندان اشتباه میکنند?ایا امام باقر یا امام علی در مورد ذوالقرنین اشتباه میکنند?حقیقت چیست?ذوالقرنین تنها یک شخص بوده است و اینکه شما به گذشته و اینده و ضعیف و قوی تقسیم میکنید هیچوقت مورد قبول واقع نمیشود بدلیل اینکه اگه قرار بود همچین اتفاقی که شما توضیح میدید با دلایل به این محکمی قبل شما باید به دست ایات عظام و دانشمندان به تایید میرسید ایا این دانشمندان از معانی قران چیزی نمیفهمیدند ؟پس چطور مرجع تقلید بودند که این موضوع به دست شخص دیگه ای به زیر سوال رفته ؟همونطور که میدونید نابود کردن کوروش بزرگ بعد از انقلاب و به دست ایت الله خلخالی با کتاب کوروش دروغین البته اگه اشتباه نکنم شروع شده حالا بعد چندین سال استاد رافعی اومدن و کار ناتموم خلخالی را تکمیل میکنن
The M.Fسلام دوست عزیز
من دقیقا نمی دونم شما از کجای حرف های بنده و سخنان جناب استاد برداشت می کنید که ما گفتیم ذوالقرنین کوروش کبیر نیست؟
اصلا کجای بحث استاد رو غیر منطقی (خنده دار) می دونید؟بفرمایید تا من هم دفاع کنم.
اولین نکته این که ایشون برای تمامی احادیث و روایات منبعی قابل اعتماد هم برای شیعه و هم برای سنی آورده اند و نام امام علی (علیه السلام) را هم برای این آوردند و در پایان هم آن را رد کردند.(خواهشا منصفانه بر خورد کنید.)
استاد رائفی پور هم برای اثبات ذوالقرنین بودن کوروش کبیر به سخن همان بزرگوارانی که شما اشاره کردید ، اشاره می کنند و حتا جواب برخی از مخالفان نظریه ی این که کوروش کبیر ذوالقرنین نیست را رد می کنند.(خود استاد تا حدود زیادی به ذوالقرنین بودن کوروش کبیر اعتقاد دارند.بنده بیشتر از ایشان اعتقاد دارم ، نمی دانم که چرا شما نگاه منصفانه ای به بحث های من ندارید!!!)
بنده در همین تارنما نام بیش از 20 تن از بزرگوارانی که به ذوالقرنین بودن کوروش کبیر اعتقاد دارند را آورده ام.خواهشا اول کامل نگاه کنید سپس بگویید که تارنما عربی اسلامیه.این تارنما ملی - مذهبیه.بنده هم مسلمانم ، هم زرتشتیم ، هم یهودیم ، هم مسیحیم و(تمامی ادیان الهی.)...
بزرگترین مشکلاتی که ایرانیان دارند این است که برخی ها به فرموده ی رهبری غافلانه و یا جاهلانه ایران باستان را در مقابل اسلام قرار می دهند در حالی که ایران در کنار تمام ادیان الهی بوده و هست.دقت کنید ، کوروش کبیر یهودیان در بند بابل را آزاد نمودند ، شاپور شاه ایران مسیحیان را از دست والریانوس پادشاه ظالم رم نجات داد ، و بنا به روایت و احادیثی که تعدادشان به اندازه ی ریگ بیابان زیاد است ، بشارت نجات اسلام و پیروان آن و همچنین یاری حضرت مهدی (عج) به ایرانیان داده شده .(که به آن سنت الهی گفته می شود.ایرانیان برای نجات ادیان الهی آفریده شده اند!)
شما به احادیث و روایاتی از امام علی (علیه السلام ) و امام باقر (علیه اسلام) اشاره نمودید . درسته؟
از شما سوالی دارم ، امام علی (ع) می فرمایند که ذوالقرنین نشانه های نبوت را دارند(تفسیر نمونه).امام باقر(ع) می فرمایند که ذوالقرنین پیامبر نبوده و فقط انسان صالحی است (تفسیر نمونه) (مثلا مانند لقمان حکیم.)
کدام درست است؟اصلا این تناقض را چگونه معنا می کنید؟مگر می شود حرف دو امام معصوم با هم برابر نباشد؟(البته احادیث دیگری هم موجود هست که با این دو حدیث نمی خواند.)
با توجه به این احادیث شما دوباره اشاره نموده اید که ذوالقرنین یک شخص می باشد!امید وارم که دوباره از دست من ناراحت نشوید ، اما انگار که شما اعتقادی به معجزه بودن قرآن ندارید؟اصلا ذوالقرنین اسم نیست که یک شخص باشد ، ذوالقرنین صفت است و می تواند بسیاری را شامل شود ، اما ذوالقرنین با نگاه قرآن بیشتر به دو نفر شباهت دارد که عرض کرده ام .(کوروش بزرگ هخامنشی و امام زمان (عج).)
شما فرمودید که تقیسم به گذشته و آینده یا قوی یا ضعیف مورد قبول واقع نمی شود.( این قسمت نظر شخصی خودم بوده.و مرتبط دانستن این بخش با سخنان استاد نشان می دهد که شما درست به سخنرانی گوش نداده اید!) سوالی از شما دارم : شما به عنوان محقق کتاب «یقولون علماء الشیعه» (ممکن است در اسم کتاب اشتباه کرده باشم که اشتباه از من است ، اما 90% یقین دارم.) را خوانده اید؟
فرض می کنیم که پاسخ شما منفی است و این کتاب را نخوانده اید و یا بنده برای کسانی که این نظرات را دنبال می کنند توضیح می دهم . این کتاب را وهابیون از خدا بی خبر برای تخریب امام (عج) و شیعیان نوشته اند. شاید اسم کتاب برای شنونده غلط انداز باشد .(علمای شیعه می گویند.) اما روی جلد کتاب رمانی سیاه رنگ به معنای بی ارزش نشان دادن علما کشیده شده اسد. در بخشی از این کتاب آمده است که :« مهدی موعود یهودی می باشند و اگر ظهور کنند دین یهودی را مانند حضرت داوود عالم گیر می کنند.»برای این مطلب به منابع معتبری هم اشاره کرده اند ، و کسی که تحقیق نکرده باشد به راحتی فریب این حرف را خواهد خورد. اما چرا و از کجا این حرف سر چشمه می گیرد؟ در منابع معتبری آمده که حضرت داوود (ع) عدل آخر الزمان را برای مدتی محدود در زمین اجرا کرده اند!اما با کمی مطالعه متوجه می شویم که : برخی از یاران حضرت داوود (ع) نزد ایشان آمده و از ایشان خواستند به پاس همه ی فداکاری هایی که قوم او برای دین الهی کرده ، حکومت آخر الزمان (که حضرت داوود همیشه از آن سخن می فرمودند.) را برای آنان برقرار کند.حضرت داوود (ع) می فرمایند که شما تحمل عدل ایشان را نخواهید داشت ، اما مردم بر خاسته ی خود پافشاری کردند و حضرت داوود از خوادند اجازه خواست و خداوند فرمود که عدل آخر الزمان را اجرا کن.بعد از مدتی مردی به نزد حضرت آمده و می گویند که گوسفندش گم شده ، حضرت در حکمی عجیب دستور اعدام این مرد ( به ظاهر مال باخته)را می دهند ، مردم تعجب می کنند و زمانی که دلیل را جویا می شوند متوجه می شوند که در عدل آخر ازمان نیازی به شاهد نمی باشد ( ولی معصوم دروغ نمی گوید و نیازی به شاهد ندارد.) این عدل محده ای از عدل در آخر الزمان می باشد.(حالا متوجه منظور بنده از ضعیف یا قوی بودن را متوجه شدید.لطفا دوباره با حوصله البته نه به قصد خنداندن ، سخنرانی را گوش کنید.)
دوباره تاکید می کنم به شخصه خود بنده به پیامبری و ذوالقرنین بودن کوروش کبیر اعتقاد قلبی دارم و همچنین از سخنان استاد هم این را نمی توان برداشت که ایشان ذوالقرنین بودن کوروش کبیر را نفی کرده اند.(در سخنرانی به آن دسته از کسانی که مخالف این هستند که ذوالقرنین کوروش کبیر است ، تا حدودی پاسخ می دهند . البته بنده در حدی نیستم که به جای استاد گرانقدر سخن بگویم ، نظر شخصی بنده در مورد ایشان بود.)
شما احتمالا سخنرانی را با سرعت تند گوش داده اید!احتمالا مطالبی که من نوشتم را کامل نخواندید!شما که محقق و پژوهشگر می باشید(به عنوان برادر کوچکتر عرض می کنم.) باید تمامی ابعاد را مورد نظر قرار دهید.
استاد رائفی فرمودند که تمامی تحریفات در کتابین مقدس را قبول دارند ولی می توان تا حدودی به آن ها اتکا داشت. واژهی ذوالقرنین در رویای دانیال نبی آمده که هر گونه شک را بر طرف می کند.اصلا کوروش کبیر که نام بزرگشان در کتاب های عهد عتیق آمده به عنوان پیامبر از ایشان یاد شده .(استاد با اشاره به همین آیات و رویا ی دانیال نبی هم اثبات کردند که کوروش کبیر نزدیک ترین شخص به ذوالقرنین می باشد.)
کجای این بحث غیر منطقی است؟
بنده نزدیک به 10 بار این سخنرانی و سخنرانی های دیگر استاد را (برای پژوهش دشمن شناسی) گوش داده ام . در هر ده بار چه در این سخنرانی و چه در سخنرانی های دیگر به هیچ عنوان این موضوع برداشت نمی شود که ایشان کوروش کبیر را در نگاه آقای خلخالی دیده باشند.
بنده در پیام های پیشین در باره ی نوع پژوهش شما انتقادی کرده بودم که متوجه شدم ناراحت شده اید. منظوری نداشتم ، شاید قیاس مناسبی نباشد اما بنده نیز در دو سال اول که شروع به پژوهش کرده بودم نگاهی تک بعدی و جانب گرایانه داشتم.
از شما پرسیدم که روز جهانی کوروش کبیر چه زمانی ست؟29 اکتبر روزی جعلی می باشد . اصلا یک سوال منطقی دیگر : چرا روز آزاد سازی یهودیان روز کوروش کبیر باشد ؟ من نمی گویم یهودیان انسان های بدی هستند اتفاقا بر عکس ، یهودیان یکی از ادیان بزرگ الهی را دارند اما یهودیت تحریف شده همیشه نوک پیکان بنده می باشد.یهودیان از نام کوروش کبیر سوء استفاده می کنند.من می خواهم اولین روز سال را به نام کوروش کبیر که به عید نوروز رسمیت بخشید ، نام گذاری کنم .(این را گفتم که نشان دهم من هم از طرفداران پرو پا قرص کوروش کبیر «پیامبر الهی » هستم نه منتقد ایشان ، فقط نگاه من محدود به نژاد پرستان افراطی نیست.)
بنده مجدادا ضمن پساس از پندی که دادید ، منتظر پند های دیگر شما می باشم.
دوشنبه 7 اسفند 1391 12:50 ق.ظ
دوست عزیز خیلی ممنون که در مورد مطالعات بنده کمال انصاف رو داشتید من و شما از دو دیدگاه متفاوت به قضیه نگاه میکنیم شما که علمت ازمن بیشتر و زودتر شروع به تحقیق کردی و ایمان داری که ایران قبل اسلام یکتا پرست بوده و اگه کوروش بزرگ به معابد دیگر کشورها احترام میگذاشت به خاطر مهربانی متانت و همچنین سیاست بالایه که داشتهاین دلیلی بر بت پرست بودن کوروش نداشته چون من بعضی نظرات و دیدم که دلالت بر بت پرست بودن کوروش داشته و شما هم جواب قانع کننده ای به دوستان ندادیدایران به این سادگی اسلام تحمیلی رو قبول نکرد همونطور که میدونید 200سال طول کشیده تا ایران به دست اعراب وحشی نابود بشه افرادی مثل مازیار و بابک ها جنگیدن با اینکه شهید شدن ولی در نهایت پیروز شدن در مورد فایل صوتی من گوش میدم و ای کاش منطقی باشه چون اگه قراره تعصبات اسلامی داشته باشن من قبول نمیکنمو همچنان به تبلیغهای ضد اسلامی در بین مردم ادامه میدم
واین هم تقدیم شما بر اسمان این دیار و در ذهن مردمانی از خویش غریب جومونگها و مختارها اسطورگی میکنندخیامها دائم الخمرند حافظ هارافال کولیها قیاس میکنندبابکها و مازیارها را زنازاده میدانند و اعراب را امامزادهو تازه ایران تنها کشوریست که نوشته های پرچمشبه زبان خودش نیست واقعا متاسفم
The M.Fدوست عزیز لطفا ناراحت نشید من گفتم که روزی به نام روز جهانی کوروش کبیر وجود خارجی ندارد.
اما این موضوع از ارزش های این بزرگمرد تاریخ کم نمی کنه.
اما در مورد اسلام هم منابعی در دست ماست که نشان می دهد ، ایرانیان به دلیل نزدیکی دو دین الهی و حق دوست بودنشان به اسلام گرویدند.
بعد از گوش کردن به سخنرانی در خدمت شما هستم.ادامه ی پاسخ ها را هم همان جا می دهم.
یکشنبه 6 اسفند 1391 02:33 ب.ظ
من تلاشم اینه که ثابت کنم دوستانی مثل شما مردم رو بیشتر ازفرهنگ و میهن پرستیشون دور و در عوض فرهنگ عربی رو تو جامعه پیاده میکنید امیدوارم این بحث و با شکیبایی و حوصله ادامه بدید خداوند درسوره کهف میفرمایدواز تو درمورد ذوالقرنین میپرسندبگو به زودی بخشی از سرگذشتاو را برای شما بازگو خواهم کرد سرگذشت زندگی برای کسی که در گذشته زندگی کرده نه اینده دوست من این موضوع دلالت بر گذشته داره و میفرمایدمابه او در روی زمین قدرت و حکومت دادیم و اسباب هرچیز را در اختیارش گذاشتیم /باز از گذشته صحبت شده بعد از لشگرکشی کوروش بزرگ سخن گفته چرا این ایات به امام زمان ختم میکنید از کجا میدونید وقتی تشریف اوردن مثل کوروش به نقاط اشاره شده لشگر بکشن شما علم و غیب داریدشما حرفای چندین دانشمند و عالم دینی رو رد میکنید و دلایل عجیبی میارید که بیشتر جنبه طنز دارن البته ببخشید من از سال 88 درمورد تاریخ ایران تحقیق میکنم به خصوص کوروش بزرگ و هخامنشیان
همین که روز بزرگداشت کوروش بزرگ در کل جهان برگزارمیشه غیر ایران دلالت بر نابودی تاریخ ایران د اره خواهشا با نابودی ایران کمک نکنید دوست دارم با منطق جواب من و بدید شما که اسم سایتت به نام کوروش ولی نصف پستهات عربی اسلامیه
The M.Fدوست عزیز تلاشتون قابل تحسینه . اما تلاش من اینه که بین اقوام ایرانی و مذاهب مختلف اتحاد ایجاد کنم.بنده افتخار می کنم که یک ایرانی مسلمان هستم و از رویارویی ایران پیش از استلام با ایران مسلمان بیزارم.همان طور که قبلا عرض کردم ، ایران باستان و یا کوروش کبیر در کنار اسلام قرار دارند نه در مقابل آن.
به شما پیشنهاد می کنم که اول سخنرانی رو کامل گوش بدین بعد بیاین بحث کنید!شما این سخنرانی رو گوش کردید؟(استاد گرانقدر رائفی پور)

http://files.masafportal.com/upload/masaf/Sounds/sokhanrani/raefipour/revayet.e.ahd/WWW.MASAFPORTAL.COM-RaefiPour-Revayate.Ahd-Jalaseye.1-Haghighat.e.Zolgharnein-90.08.26.zip

اما این که فرمودید از سال 88 وارد عرصه ی پژوهش شده اید،ضمن عرض موفق باشید ، بنده ی حقیر از سال حدود 86 شروع به تحقیق در ضمینه ی دشمن شناسی کردم و در باره ی ایران هم مقاله ای نوشتم که به مراحل کشوری راه یافت.
بنده در این پست به این موضوع که کوروش کبیر می تواند پیامبر باشد اشاره کرده اما چند نکته که شما اصلا به آن توجه نکرده اید (با گوش دادن به سخنرانی متوجه خواهید شد ، اما بنده کمی توضیح می دهم):
در مورد قرآن ، ما مسلمان ها اعتقاد داریم که قرآن معجزه می باشد.برداشت های کودکانه و طوطی وار از تمامی کتب الهی (به خصوص قرآن) اشتباه محض می باشد.
ما مسلمان ها اعتقاد داریم که قرآن برای تمامی اعصار و تاریخ هاست.ما مسلمان ها اعتقاد داریم که قرآن کریم در نهایت ایجاز (کوتاه نویسی) آمده .
لطفا به این سوالات فکر کنید:
شما فرمودید که خدا در قرآن فرموده که بزودی در باره ی ذوالقرنین به شما خواهم گفت و همان لحظه شروع به توضیح می دهد! چرا خدا فرموده اند که در آینده خواهم گفت و همان لحظه شروع به تعریف می کند؟(در حالی که به ایجاز قرآن اعتقاد داریم.)
شما فرمودید که افعال قرآن به گذشته دلالت می کند،یعنی این که اتفاقات در گذشته روی داده اند!اما آیا قیامت در گذشته اتفاق افتاده ؟ زیرا خداوند در قرآن کریم برای قیامت غالبا از افعال گذشته استفاده می کند! این نکته را هم داشته باشید که خداوند هرگاه برای این که وقوع حادثه ای را در آینده حتمی اعلام کنند ، ازافعال گذشته استفاده می کنند.(این گونه افعال امروزه نیز موجود می باشد ، مثل این که کسی به شما گوید که فلان کار را برای من انجام دهید ، و شما به خاطر اطمینان به او بگویی که حل شده در نظر بگیر!در حالی که هنوز کاری انجام نشده!)
دوست عزیز شما از کجای آیات مقدس لشکر کشی را برداشت کرده اید؟ خداوند می فرمایند که ذوالقرنین به مغرب الشمس رسید (اثری از لشکر نیست!) به مشرق رفت (اثری از لشکر نیست!) ، سدی را بنا نهاد(اثری از لشکر نیست!) و...
امید وارم از دست بنده ناراحت نشوید ، اما سوالات شما این را به من ثابت کرد که تحقیقات شما بسیار محدود و برداشت های شما از قرآن ، برداشت هایی تحت الفزی می باشد.(دوباره تاکید می کنم که این سخنرانی را گوش کنید.)نه استاد رائفی و نه بنده ی حقیر نه تنها حرف های علمای بزرگ را زیر پا نمی گذاریم ، بلکه به آن ها اتکا می کنیم.
در مورد روز جهانی کوروش کبیر فرموده اید ، این روز چه روزی است؟آیا منظورتان همان 7 آبان می باشد؟
اگر روز جهانی است ، پس چرا در سایت سازمان ملل ثبت نشده؟ (اما عید نوروز به ثبت در آمده! ، پس این جشن در هیچ جای دنیا برگزار نمی شود.اما در مورد این که فرمودید که کوروش کبیر در ایران در حال فراموشی است ، متاسفانه حرف شما رو قبول دارم.)
باز هم از باب این که وقت خود را برای دادن پند برای این تارنما گذاشته اید سپاس گذارم ، اما توصیه می کنم که این سخنرانی را گوش دهید ، سپس برای رفع ابهام هم در خدمت می باشم.
یکشنبه 6 اسفند 1391 01:40 ق.ظ
درودبرشما
بعضی از دوستان حق دارند شماتکلیف خودت و روشن کنی بهتره متاسفانه من شیعه هستم درحالی که از اسلام و اعراب شدیدا متنفرم و یقین دارم که شما صلاحیت توضیح دادن در مورد کوروش بزرگ رو نداریداین که ذوالقرنین رو به دوبخش گذشته و اینده تقسیم کردید خیلی مسخره است لطف کنید و کتاب مقدستون و یبار دیگه بخونید هرچند فرقی نداره چون کسی که خوابیده میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش و به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد و در اخر هم همونطور که خودتون میبینید مردم ایران شعورومنطق دارندو راه درست روانتخاب میکنند در سالهای اخیر علاقه به اسلام شدیدا کاهش وعلاقه به کوروش بزرگ به شدت افزایش پیدا کرده به امید روزی که دین اسلام به کلی از زندگی مردم ایران اهورایی پاک بشه
The M.Fسلام خدمت شما دوست عزیز
اگه زحمتی نیست اول این پست رو بخونید بعد به سوالات من جواب بدید:
http://the-great-cyrus.mihanblog.com/post/213
چند سوال:
اگر شما مسلمانید ولی قرآن را قبول ندارید،چگونه روی ذوالقرنین بودن کوروش کبیر بحث می کنید؟
شما از سرزمین اهورایی سخن گفتید در حالی که حضرت اشو زرتشت در باره ی حکومت آخر الزمان و همچنین شاگرد برحق ایشان حضرت جاماسب نیز بر این نکته و اتفاق صحه نهاده اند؟
مردم ایران به علاوه ی شعور و منطق ، از قوه ی حق طلبی بسیار زیادی بر خوردارند و همین قوه باعث شده است که ایرانیان نزد خدا و بزرگان با آبرو باشند.
اما علاقه به اسلام ، کاملا حرف شما وارونه می باشد . علاقه به اسلام در کنار علاقه به کوروش کبیر افزایش یافته.
این مژده رو هم به شما و همه ی ایرانیا در سراسر جهان بدهم که ایران هیچگاه از دین اسلام تهی نخواهد شد ، بلکه بنا به روایات بسیاری در برابر کفر در تمامی دنیا قد علم کرده و از یاران امام (عج) می باشد.
مشکل بزرگ ایران باستان این است که آن را مقابل اسلام قرار می دهند نه در کنار آن.
در کل از پندی که دادین ممنونم و منتظر پند های دیگتون هستم تا اگه بتونم(البته باید صاحب صلاحیت از دیدگاه شما بشم)جواب بدم.
جمعه 28 بهمن 1390 02:28 ب.ظ
یامبران الهی دو دسته بودند: 1) پیامبران تشریعی: این پیامبران آورنده ی دین و شریعت مستقل بوده و فرشته ی وحی - جبرئیل بر ایشان نازل می شده است. تعداد کتاب های آسمانی معلوم است. کدام کتاب آسمانی بر کورش نازل شده است؟

2) پیامبران تبلیغی که مبلغ آیین پیامبران پیشین بوده و رسالت ایشان توسط پیامبر قبلی تایید شده بود.مثلا حضرت هارون برادر حضرت موسی که رسالت هارون توسط حضرت موسی اعلم شده بود. رسالت کورش توسط کدام پیامبر قبلی تایید شده بود؟ کدام پیامبر در دوره ماد یا هخامنشی بوده است که کورش را تربیت الهی دهد و او را آماده ی دریافت وحی الهی کند ، زیرا پیامبران معصوم هستند و خطا و اشتباه نمی کنند. آیا کورش توسط حضرت دانیال برگزیده شد؟!

در متن منشور کورش آمده است که:مَـردوک خدای بزرگ از کردار من خشنود شد … او برکت و مهربانی‌اش را ارزانی داشت. ما همگی شادمانه و در صلح و آشتی مقام بلندش را ستودیم … آیا مردک یک بت نیست که مردم بابل او را می پرستیدند؟
من همه شهرهایی را که ویران شده بود از نو ساختم. فرمان دادم تمام نیایشگاه‌هایی که بسته شده بودند را بگشایند. همه خدایان این نیایشگاه‌ها را به جاهای خود بازگرداندم. آشکارا در اینجا کورش دستور به بازسازی معابد و پرستشگاه های بت پرستان داده است.

اگر کورش پیامبر بود ، چرا کمبوجیه و داریوش و دیگران نبوت او را نپذیرفتند؟!
شما می دانید که داریوش شاه از آیین زردشت پیروی کرد.
The M.Fبسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود فراوان خدمت شما دوست عزیز و سپاس از شما که وقتتون رو صرف دادن پند کردید .
به ایمد خدا به زودی پند شما با پاسخ من روی تارنما خواهم گذاشت.
چو ایران نباشد تن من مباد .
The M.F
جمعه 28 بهمن 1390 02:26 ب.ظ
آیا كورش سخنی در مورد پیامبر بودن خود گفته است؟

وقتی پیامبران الهی به پیامبری برگزیده می شدند، نبوت خود را اعلام می کردند مثلا: حضرت محمد (ص) می فرماییدکه قولوا لا اله الا الله تفلحوا (بگویید خدایی جز الله نیست تا رستگار شوید) که نفی هر گونه بت پرستی ، اعلام نبوت خویش است. حضرت موسی و هارون با لباس پشمی و عصای پوپانی به درگاه فرعون بزرگ مصر می روند و دعوت به یکتاپرستی می کنند و نبوت خود را آشکار می کنند. حضرت سلیمان درلباس شاهی به بلقیس ملکه سبا نامه می فرستد و او را دعوت به خداپرستی می کند.
آیا اگر کورش پیامبر بود ، چنین کاری نمی کرد و خود را پیام آور خدا نمی نامید؟
اگر او این کار را نکرده است ، پس چرا شما می کنید؟
شنبه 12 آذر 1390 06:07 ب.ظ
سلام دوست عزیز
اگرکه از برادران زرتشتی هستین و گاها از افکار اسلامی حرف میزنید؛ چرا به اسلام تمایل پیدا نمیکنین؟
و اگر که مسلمان هستید؛چرا به تبلیغ دین اسلام که در حال تحریف شدن است نمیپردازید؟
در دنیای باقی(آخرت) از شما از اسلام پرسش خواهند کرد.
ببخشید مزاحم وقت گرانبهایتان شدم.
ممنون
The M.Fبسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت شما دوست عزیز و سپاس به خاطر پند شما
چند نظر مانند نظر شما در سایر پست ها بایم رسیده بود .
پاسخ همه ی آن ها یکی است .
1- من مسلمان هستم و مذهب شیعه دارم . به دین و مذهبم شدیدن افتخار می کنم .
2- اینجانب در معرفی تارنمایم نوشته ام که هیچ گونه هدف تبلیغاتی و با سیاسی ندارم و تنها هدف من یاد آوری قسمت درخشانی از تاریخ میهنم می باشد .(که آن هم در حال تحریف است ).گمان نمی کنم این مسئله منافاتی با دینمان داشته باشد.
3 - به سایر دوستان هم گفته ام که اگر من ناخاسته از دینی غیر از دین اسلام تبلیغ نموده ام به من اطلاع دهند تا من آن را اصلاح یا حذف نمایم .و تا کنون پیامی در این باره دریافت نکرده ام.
4- من کشورم را دوست دارم ولی یک ناسیونالیست (میهن پرست افراطی ) نیستم و از آنان بیزارم . چراکه لازه مه ی حیات خود را نابودی دیگران یا دیگر ادیان می دانند .
5- نام ذوالقرنین در کتاب مقدسمان نیز آمده است .
چوایران نباشد تن من مباد .
The M.F
یکشنبه 6 آذر 1390 11:41 ق.ظ
یا امام زمان,
پدرم و مادرم و تمام هست و نیستم به فدای تنهاییت


ایران مصاف
جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر .«امام خمینی (ره)»
درباره تارنما

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود فراوان.
این تارنما صرفا برای یاد آوری گذشته ی گهر بار ایران اسلامی می باشد . تاریخ و تمدنی که باعث افتخار ایرانیان شده است . ایرانیانی که در عصر جاهلیت دنیا یگانه پرست بودند . این دلیلی بر نژاد پرستی و تعصبات نژادی نیست بلکه به عنوان هم میهن تاریخ کشورمان را تحسین می کنیم.
در این تارنما هیچ گونه هدف سیاسی یا تبلیغی نداشته و نخواهیم داشت . هم چنین به این اعتقاد راسخیم که برای نشان دادن سربلندی ایران عزیز هیچ نیازی به زیر پا گذاشتن ادب و همچنین توهین به اقلیت ها ی قومی در سرتاسر دنیا به ویژه در ایران اسلامی نمی باشد . پس از دوستان گرامی درخواست می کنم اگر مواردی غیر از موارد ذکر شده را در این تارنما مشاهده نمودند ، به این جانب اطلاع دهند .

چو ایران نباشد تن من مباد .
The M.F

مدیر وبلاگ : The M.F
پند های کوروش کبیر

لوگوی های حمایتی
نگارندگان

تماس با ما

نظرسنجی
این وبلاگ چند درصد از دانسته های شما را نسبت به گذشته تغییر داده است ؟
آمار تارنما
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان : هم اکنون یک نفر
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
من در کلوب دات کام
پاره ای از امکانات


با ما در تماس باشید

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات