اعراب هراسان سلاح می‌خرندبر اساس گزارش مرکز "آکسفورد آنالیتیکا" کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از ترس نفوذ ایران در میان شیعیان بحرین و عربستان و همچنین حمایت‌های قاطعش از شیعیان در عراق و الحوثی‌ها در یمن به تکاپو افتاده‌اند تا نفوذ روزافزون ایران در محیط پیرامونی‌شان را با خرید سلاح‌ جبران کنند.
ایران موشک ها و سامانه های دفاعی جدید رونمایی می کند، اعراب سلاح های تازه می خرند. می گویند از قدرت و توانایی های موشکی ایران می ترسند. در این میان تاکید دارند، اگر تهران و واشنگتن به هم نزدیک شوند، نتایج آن برایشان غیر قابل پیش بینی است بنابر این باید باز هم سلاح بخرند.

به گزارش روزنامه العرب، چاپ لندن، مدتی است که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تصمیم گرفته اند که استراتژی خود را تغییر دهند و به توانایی های بومی خود بیشتر تکیه کنند. برای همین در منابع تامین سلاح برای خود تنوع می دهند، علاوه بر آن به فکر ایجاد چارچوب دفاعی فعال استراتژیک دسته جمعی نیز هستند. به این معنا که اگر هر کدام از آنها از لحاظ امنیتی احساس خطر کرد، کشورهای دیگر منطقه به کمکشان بیایند. یعنی مشابه همان کاری که در بحرین کردند و به رغم توصیه ها و هشدارها به منامه لشکر کشیدند.

امارات توافق نامه ای به ارزش 1.9 میلیارد دلار با شرکت لوکهید ماراتن امضا کرده تا برای آن سامانه های دفاع موشکی بسازد. امارات انتظار دارد با عقد این قرارداد موشک های پیشرفته "تاد" خریداری کند و از موشک های بالیستیکی زمین به هوا بهره مند شود. کویت نیز با همین شرکت امریکایی قردادی به ارزش 308 میلیون دلار امضا کرده تا این شرکت 244 موشک پاتریوت در اختیار آن قرار دهد. قطر نیز با عقد قراردادی با همین شرکت امریکایی به ارزش 1.1 میلیارد دلار می خواهد رادارهای پیشرفته AN/FPS-132 داشته باشد.

بر اساس گزارش مرکز "آکسفورد آنالیتیکا" کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از ترس نفوذ ایران در میان شیعیان بحرین و منطقه الشرقیه عربستان و همچنین حمایت های قاطعش از شیعیان در عراق و الحوثی ها در یمن به تکاپو افتاده اند تا نفوذ روزافزون ایران در محیط پیرامونی شان را با خرید سلاح جبران کنند.

در همین رابطه مرکز مطالعات بین المللی در لندن می گوید که تمرکز ایران بر موشک های پیشرفته بالستیک و همچنین موشک های دور برد و کوتاه برد که عملا همگی آنها را در اختیار دارد باعث شده تا کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که عموما کوچک و کم جمعیت هستند توسعه توانایی های موشکی را در اولویت فعالیت های دفاعی خود قرار دهند.

این در حالی است که 100 مایل آن طرف تر از سواحل شرقی ایران، پایگاه هوایی المنهاد و 160 مایل دورتر پایگاه "الظفره" در امارات قرار دارد. 370 مایل دورتر نیز در ریاض عربستانی ها پایگاه نظامی تاسیس کرده اند. این در حالی است که صدها موشک ایرانی به راحتی می توانند همه این پایگاه ها را هدف قرار دهند. برای همین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس سامانه موشکی ایران را تهدیدی بالقوه برای خود می دانند.

مرکز اطلاعات امنیت هوایی و فضایی ملی امریکا در این باره گزارش می دهد، ایران نزدیک به یک صد پایگاه متحرک موشک انداز در اختیار دارد که می توانند موشک های کوتاه برد شلیک کنند.

 

نیروی هوایی امارات بیش از دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس فعال است و در کنار عربستان سعودی که در سال 2012 قراردادی به ارزش 11.4 میلیارد دلار برای خرید 84 فروند جنگنده F-15SA با شرکت بوئینگ منعقد کرد، توسعه یافته ترین سامانه دفاع هوایی را در این حوزه در اختیار دارد.

 

این مرکز در ادامه می افزاید، ایران نزدیک به 50 موشک شهاب 3 در اختیار دارد که برد آن به 1250 مایل می رسد و این در حالی است که دقیقا مشخص نیست چه تعداد موشک پیشرفته سجیل 2 که برد آن تا 1500 مایل می رسد در اختیار دارد.

این مرکز درباره توانایی های موشکی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس می گوید: «به رغم خرید های کلانی که کشورهای این منطقه برای دستیابی به سامانه های موشکی پیشرفته کرده اند، این کشورها همچنان از ایجاد یک سامانه دفاع هوایی مشترک که بتواند سواحل عربی را به طور کامل پوشش دهد، ناتوان هستند که دلیل آن به اختلافاتی که از ابتدای تشکیل شورای همکاری خلیج فارس در سال 1980 میان اعضا وجود داشته باز می گردد که این اختلاف ها هنوز به قوت خود باقی است.»

مرکز اطلاعات امنیت هوایی و فضایی ملی امریکا در ادامه گزارش می دهد: پیشرفت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بیشتر فردی است و عموما تلاش دارند تا به طور فردی سامانه های موشکی را تحت کنترل خود داشته باشند در حالی که این مساله با استراتژی امنیت یک پارچه منطقه ای کاملا متناقض است.

در این میان برخی منابع آگاه می گویند که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس خرید سلاح های تاد و پاتریوت PAC-3 را در دستور کار خود قرار داده اند تا به این ترتیب بتوانند یک نظام دفاعی طولانی مدت برای خود ایجاد کنند. این تصمیم در راستای توافقی که در سال 2001 میان کشورهای عضو به دست آمده، اتخاذ شده که البته هنوز به مرحله عملیاتی نرسیده است.

در این میان نیروی هوایی امارات بیش از دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس فعال است و در کنار عربستان سعودی که در سال 2012 قراردادی به ارزش 11.4 میلیارد دلار برای خرید 84 فروند جنگنده F-15SA با شرکت بوئینگ منعقد کرد، توسعه یافته ترین سامانه دفاع هوایی را در این حوزه در اختیار دارد. عربستانی ها همچنین در حال بررسی چگونگی خرید 72 جنگنده یوروفایتر تایفو برای استفاده در کنار 72 فروند جنگنده ای که در سال 2006 خریدند، هستند.


بن مایه : پایگاه خبری اقتصاد مقاومتی

سربرگ :
برچسب ها : اعراب هراسان سلاح می‌خرند !!!،
جستار های وابسطه :


داغ کن - کلوب دات کام
جمعه 17 آبان 1392 :: نویسنده : The M.F

VOA انتقام «مرگ بر آمریکا» را از کوروش گرفت!با وجود اینکه هنوز شبکه بی بی سی فارسی از اقدام خود در توهین به فرهنگ و تمدن ایرانی عذرخواهی ننموده است،اینبار شاهد آن هستیم که رسانه دولتی آمریکا به کمک بی بی سی آمده و پروژه توهین به تمدن ایرانی را در آن سوی دنیا نیز به اجرا در آورده است.

به گزارش جام، پس از ماجرای توهین مجری بی بی سی فارسی در جعلی خواندن ایران، شاهد ادامه این روند در ضلع دیگر رسانه های فارسی زبان غربی یعنی صدای آمریکا هستیم.
 
برنامه "افق" که در هفته های اخیر بارها با دعوت از افراد معلوم الحال، از توهین به تاریخ و تمدن ایران و تشکیک در یافته های کارشناسان تاریخ و فرهنگ ایران زمین فروگذار نکرده که با گذری کوتاه بر آرشیو برنامه افق می توان موارد متعددی از این دست را برشمرد.
 
هفته گذشته، در یکی از قسمت های این برنامه که با اجرای "سیامک دهقانپور" روی آنتن رفت، با دعوت یکی از روزنامه نگاران وابسته به دولت سعودی، ایرانیان را -چه در دوران پیش از اسلام و چه پس از آن- به خونریزی و جنگ طلبی متهم کرد که مجری این برنامه نیز به سادگی از توهین به ایرانیان عبور کرد.
 
همچنین در برنامه دیگر افق که روز هفتم آبان به موضوع "میراث کوروش" اختصاص یافت، مهمان این برنامه به نام "ضیاء صدرالاشرافی " (تحت عنوان تاریخ شناس) بدون توجه به مستندات فراوان در مورد منشور کوروش که به عنوان "اولین منشور حقوق بشر" جایگاه مهمی در معرفی تمدن ایرانی به جهان دارد، با تشکیک در اصالت منشور کوروش، آن را "جعلی" دانست و بارها در اظهارات خود تأکید کرد که افراد مدعی انتساب این منشور به کوروش، باید به عقل خود رجوع کنند!؟
 
 این مهمان صدای آمریکا در سال 1388 نیز با طرح برخی ادعاهای بی اساس در مناقشات فراوانی که در کانال های ماهواره ای علیه تمدن و فرهنگ ایران ایجاد کرد، کوشید تجزیه طلبی و ادبیات نژادپرستانه را در داخل کشور ترویج کند.
 
میهمان صدای آمریکا در گفتگو با روزنامه شهروند در تورنتوی کانادا می گوید: «ملتی به نام ایران وجود خارجی ندارد[!] بلکه به طور مشخص ترک و فارس و کرد و عرب و لر و بلوچ و ترکمن و مازندرانی و گیلانی و... وجود دارد، پس به چه دلیلی باید نام کشور ما ایران باشد؟»[!]
 
 
حال با توجه به سابقه این فرد در تلاش برای ترویج تجزیه طلبی اقوام ایرانی و اقدامات وی در راستای توهین به فرهنگ ایرانی، چه دلیلی می تواند موجب دعوت گردانندگان صدای آمریکا از وی برای اظهارنظر راجع به میراث کوروش و نقش بنیانگذار سلسله هخامنشی در تکریم بشر باشد؟!
 
با مرور اهانت های مکرر مقامات ارشد آمریکا و رژیم صهیونیستی در ماه های گذشته نظیر اظهارات وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا که در اهانتی بی سابقه مدعی وجود عنصر "فریبکاری" در ژن ایرانیان شد، به نظر می رسد جسارت وقیحانه نادر سلطانپور مجری شبکه  دولتی بی بی سی در جعلی خواندن ایران و سریال اهانت های شبکه دولتی آمریکا به ایران، حاکی از برنامه هماهنگ رسانه های ضدانقلاب برای تحت تأثیر قرار دادن ویژگی میهن پرستی و غیرت ملی ایرانیان است.
 
این توهین آشکار رسانه های آمریکایی و انگلیسی به تمدن و مردم ایران در حالی است که به نظر می رسد ناتوانی این رسانه ها در مقابل شعار به حق "مرگ بر آمریکا" باعث شده تا در آستانه روز تاریخی 13 آبان پروژه ای سریالی برای توهین به تمدن و ملت ایران طراحی کنند و انتقام اربابان خود را از کوروش بگیرند.

بن مایه : جوان آنلاین
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

به همین منظور آهنگ فوق العاده زیبای حامد زمانی با عنوان «مرگ بر آمریکا» به کوری چشم دشمنان ایران رو هم باز نشر می کنیم.مرگ بر آمریکا با صدای حامد زمانی (صوتی)
کیفیت : 320
حجم : 11.5 مگابایت

********************************************


مرگ بر آمریکا با صدای حامد زمانی (تصویری)
حجم :7.49 مگابایت

سربرگ :
برچسب ها : مرگ بر آمریکا و کوروش کبیر،
جستار های وابسطه :


داغ کن - کلوب دات کام
دوشنبه 6 آبان 1392 :: نویسنده : The M.F
نمونک(ماکت) آرامگاه کورش بزرگ در کنار تندیس فردوسی، دانشگاه تهران به مناسبت هفتم آبان ماه ، روز بزرگداشت این بزرگوار
حتما
این لینک رو هم مورد مطالعه قرار بدید.
سربرگ :
برچسب ها : روز جهانی کوروش کبیر،
جستار های وابسطه :


داغ کن - کلوب دات کام
یکشنبه 5 آبان 1392 :: نویسنده : The M.F
هرچند یافتن دانش همه جانبه و بی نقص درباره شخصیتی مانند کوروش -آن  هم   پس از گذشت چند هزار سال- بسیار دشوار است؛ اما با خواندن و بررسی منابع،   می توان نمایی از اندیشه و کردار این مرد تصور کرد.
با خود اندیشیدم که چه واژگانی برای شرح اندیشه کوروش می توان به کار   برد؟! سرانجام پی بردم که نیازی نیست برای این کار خود را برنجانم چرا که   چامه سرایان(شاعران) این سرزمین، با زیبا ترین گفتار این اندیشه را شرح   داده اند.

چنین می نماید که بسیاری از مردمان گیتی کوروش را می ستودند و به وی می بالیدند. او را فرستاده ای از جانب خدای خویش می دانستند چرا که کوروش همه آنها را با هر نژاد و زبانی ارج می نهاد و گویی همه ی مردم را یکسان می پنداشت.
سعدی خوش سخن چه زیبا این اندیشه را شرح داده است:
بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند

 

بردباری کوروش در برابر آیین های گوناگون هویدا بود. او پرستشگاه ها را از نو بازسازی کرد و همه باور ها را پاس می داشت.
گویی همانند رند خوش مسلک شیراز، اینچنین می اندیشید:
همه کس طالب یارند، چه هشیار و چه مست
همه جا خانه عشق است، چه مسجد، چه کنشت

 
بخشایش کوروش ستودنی است. به نگر(نظر) می آید وی بسیاری از دشمنان خویش - حتا آنهایی که نخست خواستار یورش به سرزمینش بودند- را می بخشید و آنها را بزرگ می داشت.
او باور داشت که خداوند بزرگ راهی برای بازگشت آنها به نیکی گذاشته است و به این گفتار زیبا از مولانا باور داشت:
صد بار اگر توبه شکستی باز آی
کین درگه ما درگه نومیدی نیست

 

شاید بتوان گفت کوروش بزرگ پیش از آنکه یک فرمانروای برجسته بوده باشد، یک اندیشمند و خردمند توانا بوده است.
هنگامی که به اندیشه ها، کردار و گفتار بزرگان این سرزمین نگاهی می اندازیم، پی می بریم که آنها  آبشخور یکسان فرهنگی دارند. کسانی که با بازه زمانی نزدیک به هزار سال از یکدیگر می زیسته اند، گویی همانند یکدیگر می اندیشیدند. شگفت آور است!!!


=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
بن مایه : پردیس اهورا

سربرگ :
برچسب ها : اندیشه کوروش بزرگ،
جستار های وابسطه :


داغ کن - کلوب دات کام
جمعه 3 آبان 1392 :: نویسنده : The M.F
بسم الله الرحمن الرحیم

انجمن علمی دانشجویان تاریخ دانشگاه تهران برگزار می کند :
سومین همایش 7 آبان
یاد بود استوانه ی کوروش کبیرسخنرانان :
محمد تقی ایمان پور ( استاد دانشگاه فردوسی)
شاهرخ رزمجو ( پژوهشگر موزه بریتانیا ، استاد دانشگاه تهران)
روزبه زرین کوب ( استاد دانشگاه تهران)
محمد رضا کارگر ( مدیر کل امور موزه های کشور)

زمان :
 سه شنبه 7 آبان 1392 ، ساعت 15:30  
 
 مکان :
 تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران 

با همکاری :
معاونت فرهنگی
اداره ی کل فرهنگی و اجتماعی
شهرداری تهران
انجمن علمی دانشجویان تاریخ دانشگاه تهران
سربرگ :
برچسب ها : سومین همایش 7 آبان،
جستار های وابسطه :


داغ کن - کلوب دات کام


( کل صفحات : 2 )    1   2   
ایران مصاف
جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر .«امام خمینی (ره)»
درباره تارنما

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود فراوان.
این تارنما صرفا برای یاد آوری گذشته ی گهر بار ایران اسلامی می باشد . تاریخ و تمدنی که باعث افتخار ایرانیان شده است . ایرانیانی که در عصر جاهلیت دنیا یگانه پرست بودند . این دلیلی بر نژاد پرستی و تعصبات نژادی نیست بلکه به عنوان هم میهن تاریخ کشورمان را تحسین می کنیم.
در این تارنما هیچ گونه هدف سیاسی یا تبلیغی نداشته و نخواهیم داشت . هم چنین به این اعتقاد راسخیم که برای نشان دادن سربلندی ایران عزیز هیچ نیازی به زیر پا گذاشتن ادب و همچنین توهین به اقلیت ها ی قومی در سرتاسر دنیا به ویژه در ایران اسلامی نمی باشد . پس از دوستان گرامی درخواست می کنم اگر مواردی غیر از موارد ذکر شده را در این تارنما مشاهده نمودند ، به این جانب اطلاع دهند .

چو ایران نباشد تن من مباد .
The M.F

مدیر وبلاگ : The M.F
پند های کوروش کبیر

لوگوی های حمایتی
نگارندگان

تماس با ما

نظرسنجی
این وبلاگ چند درصد از دانسته های شما را نسبت به گذشته تغییر داده است ؟
آمار تارنما
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان : هم اکنون یک نفر
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
من در کلوب دات کام
پاره ای از امکانات


با ما در تماس باشید

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic